Haberler

Oz Büyücüsü Korku Filmi Olarak Karşımıza Çıkıyor

Dünya kültüründe klasikler arasında yer alan Oz Büyücüsü, korku filmi olarak yeniden uyarlanıyor. Daha önceden birçok kez gösterime giren başarılı film, bu kez New Line Cinema yapımı ile farklı bir tür olarak izleyicilerle buluşacak.

Yazar L. Frank Baum‘un 1900 yılında yazdığı The Wonderful Wizard of Oz kitabı 1939 yılında filme uyarlanmıştı. Senaryosunun büyük çoğunluğunun Florence Ryerson ve Edgar Allan Woolf‘un yazdığı filmde Victor Fleming yönetmen koltuğunda oturmuştu. Film 1940 yılında verilen Oscar ödüllerinden ise ”Over The Rainbow” şarkısı ile En İyi Özgün Şarkı ve En İyi Film Ödülü almayı başarmıştı.  İlk olarak Metro Goldwyn Mayer prodüksiyonuyla fantastik müzikal türünde öne çıkan filmde kullanılan görsel efektler sinema tarihinde izleyicileri alışılmışlığın dışına çıkararak hafızalarda yer etmiş ve klasikler arasına girmişti.

Tarihte en çok izlenen film unvanını kazanan Oz Büyücüsü, bu kez sanatseverleri şaşırtacak. New Line Cinema’nın korku türüyle izleyicilerle buluşturacağı filmin senaryosunun hala yazılmakta olduğu haberi söylentiler arasında. Böylesine efsaneleşmiş kült bir yapımı korku filmlerinin revaçta olduğu günümüz sinemasına uyarlanmış haliyle görecek olmak sinemaseverleri heyecanlandıracak gibi görünüyor.

Fil'm Hafızası

Fil'm Hafızası

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Manchester by the Sea: Bildik bir trajedi!

Sonraki yazı

T2 Trainspotting’den Yeni Bir Video Geldi!