Haberler

Quentin Tarantino 1970’lerle Geliyor

Geçen hafta gerçekleşen Lumière Festivali’nde yeni projesiyle ilgili konuşan Quentin Tarantino, projenin 1970’li yılların Hollywood’unda geçeceğinin bilgisini verdi. Hazırlıklara başladığı projesinin bir kitap, bir video serisi veya bir belgesel-film olma ihtimalinden bahseden yönetmen, projenin ne olacağına henüz karar vermediğini belirtti.

quentin-tarantino

Kill Bill, Ucuz Roman, Soysuzlar Çetesi ve Rezervuar Köpekleri gibi filmlerin usta yönetmeni Quentin Tarantino, Lyon’da düzenlenen Lumière Festivali’nde yeni projesi hakkında konuştu. Son dört yıldır 1970’leri araştırdığını söyleyen Tarantino, bu döneme olan hayranlığını da birçok kez dile getirmişti.

Döneme ilişkin birçok kaynaktan beslendiğini belirten yönetmen, Mark Harris’in “Pictures at a Revolution: Five Movies And The Birth Of The New Hollywood” kitabının kendisini en çok etkileyen kaynak olduğunu da ekledi.

Son filmi The Hateful Eight ile seyirciyle buluşan Quentin Tarantino’nun yeni projesi şimdilik merakla beklenme aşamasında.

Gözde Bertuğ

Gözde Bertuğ

İstanbul’da doğdu, orda büyüdü. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun olduktan sonra farklı sektörlerde çalıştı, çalışıyor. Çeşitli sivil toplum kuruluşları, dernek ve vakıflarda gönüllü olarak çalıştı, çalışıyor. Haritalar, notalar, sosyal sorumluluk projeleri, yeni yerler ve yepyeni yüzler en sevdiği şeyler. Sinemaya da bayılıyor, o yüzden burada.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Pera Müzesi’nde Bosna Sancak Kültür Günleri

Sonraki yazı

Rogue One'dan Yeni Afişler Geldi!