Fil'm Hafızası
Haberler

Rachel Weisz Lanny’de Başrol Oynayacak

The Favourite‘daki performansıyla Oscar adayı olan Rachel Weisz’in sonraki projesi ise “Lanny” olacak.Image result for rachel weisz the favourite

Weisz, Lanny‘de hem başrol oynayacak hem de Max Porter‘ın romanının uyarlaması olan filmin yapımcılığını da gerçekleştirecek. Filmin şuan için yönetmeninin ve senaristinin kim olacağı bilinmiyor.  Lanny’nin senaryo uyarlamasını yapması için ise senarist arayışları sürüyor. Filmin yapımcılığını Weisz‘in yanı sıra BBC Films ve The Bureau da üstleniyor. Weisz‘nin hangi rolü canlandıracağı ise şuan için bilinmiyor.
Lanny, ailesi ile Londra’nın dışıdaki tipik bir İngiliz kasabasına taşınan Lanny adındaki afacan bir çocuğun hikâyesini anlatıyor. Hakkında çeşitli efsaneler olan kasabada Lanny’nin kaybolması ile birlikte işler iyice tuhaf bir hâle bürünüyor.

Bafta Ödülü sabihi Rachel Weisz, The Mummy, The Lobster, Youth gibi pek çok kült filmde de rol almıştı.

Elif Ege Taneri
21 Ekim 1994’te Kadıköy’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Tiyatro Eleştimenliği ve Dramaturji bölümü ile çiftanadal yapmış olduğu Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümüden mezun oldu. Edebiyatla, oyunculukla, sinemayla ve dramaturjiyle ilgili. Öğrenmeyi ve yeni şeyler keşfetmeyi seviyor.

Yorum yaz