Fil'm Hafızası
Haberler

Robert Zemeckis’ten Roald Dahl’ın The Witches’ı Geliyor

Robert Zemeckis'ten Roald Dahl'ın The Witches'ı geliyor

Back to the Future (1985), Forest Gump (1994), The Walk (2015) gibi unutulmaz filmlerin yönetmeni Robert Zemeckis’ten bir Roald Dahl uyarlaması geliyor: The Witches

Robert Zemeckis Warner Bros. işbirliği ile yeni bir Roald Dahl uyarlamasına imza atmak üzere. Zemeckis The Witches’ın yönetmenliğini yapmanın yanı sıra filmin senaryosunu da yazacak. Pan’s Labyrinth (2006), The Shape of Water (2017) filmleriyle adını duyuran Guillermo Del Toro ile Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004), Gravity (2013) filmlerinin yönetmeni Alfanso Cauron yapımda yer alacak. İki Meksikalı yönetmen ve Jack Rapke The Witches’ın yapımcılığını üstlenecek.
Roald Dahl’ın kitabı daha önce de 1990 yılında Warner Bros. tarafından sinemaya uyarlanmıştı. Yönetmenliğini Nicolas Roeg, senaryosunu ise Allan Scott’ın yazdığı film gişede beklenen başarıyı göstermese de kült filmler arasında yer edindi.
Zemeckis’in yeni uyarlaması orijinal metne 1990 versiyonundan daha sadık kalacak. The Witches cadılarla karşılaşan yedi yaşında bir erkek çocuğunun ve büyükannesinin cadılarla yaşadıkları maceralar hakkında.
The Witches’ta kimlerin oynayacağı ise bir merak konusu.

Elif Ege Taneri
21 Ekim 1994’te Kadıköy’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Tiyatro Eleştimenliği ve Dramaturji bölümü ile çiftanadal yapmış olduğu Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümüden mezun oldu. Edebiyatla, oyunculukla, sinemayla ve dramaturjiyle ilgili. Öğrenmeyi ve yeni şeyler keşfetmeyi seviyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir