Haberler

Ruben Östlund’ın Ödüllü Kısa Filmi, İnternette Yayımlandı!

Ruben Östlund’a ”Altın Ayı” ödülü kazandıran 11 Dakikalık Kısa Film ”Incident By a Bank /Händelse vid bank” resmi olarak İnternette yayınlandı.

İsveçli yönetmen Ruben Östlund 2009 yılında İncident By A Bank filmiyle kısa film dalında Berlin Film Festivali’ne katılmış ve festivalden ”Altın Ayı” ödülüyle ayrılmıştı.

Kısa film, 26 Haziran 2006‘da gerçekleşen ve gerçek bir olaya dayanarak tasarlanmış başarısız bir banka soygununu konu alıyor. Östlund bu kısa filmi, bankanın dışından soyguna şahit olan insanların tepkilerini, 11 dakika boyunca kesintiye uğramadan çekerek tamamlamış .

Daha çok Turist (2014), De ofrivilliga (2008) ve Play (2011) filmleriyle adından söz ettiren ve uluslararası yönetmenler arasında kendini kanıtlayan Östlund, son olarak 2017 yapımı The Square filmiyle Palme d’Or ödülüne layık görüldü.

Kısa filmi şu linkten izleyebilirsiniz .https://vimeo.com/228071975

Gamze Güner

Gamze Güner

1994'ün karlı bir kış günü dünyaya geldi. Liseye gidene kadar kendini bilmez bir haylaz olarak yaşadı. Lise yıllarında edebiyata olan ilgisiyle beraber sinemaya olan ilgisi de katlanarak arttı. Lise yıllarında çok istediği gazetecilik mesleği üzerine 4 sene lisans yaptı. Fakat bildiği doğrulardan vazgeçmemek adına gazetelerde çalışmamaya karar verdi. Fotoğraf çekmek, sinema üzerine okumak ve yazmak ise en büyük tutkuları arasında.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
Önceki yazı

Can Evrenol'un Yeni Filmi Housewife'dan İlk Teaser!

Sonraki yazı

All of a Sudden (2016)