Haberler

Rüzgarda Salınan Nilüfer Montreal’de!

Yönetmen Seren Yüce’nin ikinci uzun metrajlı filmi olan Rüzgarda Salınan Nilüfer, dünyanın en saygın film festivallerinden biri olan ve Kanada’da gerçekleştirilen Montreal Film Festivali’nde ana kategoride yarışacak.

ruzgarda-salinan-nilufer-1780-2

İlk uzun metrajlı filmi Çoğunluk ile 2010 yılında Altın Portakal Film Festivali’nde En İyi Yönetmen Ödülü‘nü ve Venedik Film Festivali’nde Geleceğin Aslanı Ödülü‘nü kazanan yönetmen Seren Yüce, şimdi de ikinci filmi olan Rüzgarda Salınan Nilüfer ile, 40. Montreal Film Festivali‘nde ana kategoride yarışacak.

Filmin oyuncu kadrosunda Tolga Tekin ve Songül Öden‘in yanı sıra  Tülay Günal, Eraslan Sağlam, Duru Lal Pakel gibi isimlerde bulunmakta.

Film Handan ve Korhan isimli çiftin etrafında geçmektedir. Handan, sürekli yeni işlerle uğraşmayı seven ve eşi Korhan’dan destek bekleyen bir kadındır. Korhan, Handan’ın heveslerinin gelip geçici olduğunu fark ettiği için eşinin yaptıklarını çok önemsemez. İstediği desteği bulamayan Handan ise yazar arkadaşı Şermin’e özenerek yazarlığa başlar. Fakat bu özenme sonunda kıskançlığa dönüşerek işi farklı boyutlara sürükleyecektir.

Bu yıl 40. sı düzenlenen Montreal Film Festivali 25 Ağustos – 5 Eylül tarihlerinde Kanada’da gerçekleşecek.

Melike Kavcıoğlu
Küçüklüğünde bir pazar babasının onu Harry Potter ve Felsefe Taşı filmini izletmeye götürmesiyle başladı hayatı. İlk 30 dakikasını kaçırdığı bu film onun kişiliğini ve hayallerinin büyük bir parçasını oluşturdu. Geceleri gizlice yatağından kalkıp ailesinin izlediği filmleri salon kapısının arkasına saklanarak izledi. Şimdi ise Koç Üniversitesi'nde felsefe okuyup istediği zaman özgürce film izlemenin keyfini yaşıyor.

Yorum yaz