Bi'DünyaHaberler

Saint Petersburg Bale Topluluğu 3-6 Aralık’ta TİM Show Center’da!

Dünyaca ünlü bale topluluğu Saint Petersburg Ballet Theatre (SPBT), baş balerini Irina Kolesnikova ile birlikte bir kez daha Türkiye’deki bale tutkunlarıyla buluşmaya hazırlanıyor.

bale topluluğu

Dünyanın önde gelen klasik bale topluluklarından olan Saint Petersburg Bale Topluluğu (SPBT), Kuğu Gölü, Giselle ve Uyuyan Güzel ile Türker İnanoğlu Show Center’da izleyicileri balenin zarafet dolu, büyülü dünyasına davet ediyor.

1994 yılında Konstantin Tachkin tarafından kurulan Saint Petersburg Bale Topluluğu, her yıl 6 kıtada düzenledikleri 200’den fazla gösteriyle izleyenlere dans ve müzik dolu bir şölen yaşatmaya devam ediyor.Dünyada, devlet ve sponsor desteklerinden tamamen bağımsız olarak çalışmalarını sürdüren tek klasik bale topluluğu olma özelliğini taşıyan Saint Petersburg Bale Topluluğu, Londra’daki ünlü Coliseum ve Royal Albert Hall, Paris’teki Champs – Elysées Théatre, Tokyo’daki Bunkamura Hall, Taipei ve Pekin’deki Ulusal Tiyatrolar gibi dünyanın en prestijli salonlarında gösteriler yaparak dünya basınının ve sanatseverlerin ilgi odağı haline geldi.

Repertuvarında; Don Kişot, Paquita, Fındıkkıran, La Bayadère, Uyuyan Güzel, Romeo ve Juliet gibi dünyaca ünlü koreografilerin yer aldığı Saint Petersburg Bale Topluluğu’nu 3-6 Aralık tarihleri arasında TİM Show Center’da izlemek mümkün.

Program
3 Aralık Perşembe, 21:00 – Kuğu Gölü
4 Aralık Cuma, 21:00 – Kuğu Gölü
5 Aralık Cumartesi, 21:00 – Giselle
6 Aralık Pazar, 15:00 – Uyuyan Güzel

http://www.biletix.com/biletsec/SKTN6/TURKIYE/tr

Gamze Gencer

Gamze Gencer

O bir LGBT sineması ve kadın filmleri oburu. 1991 İstanbul doğumlu. Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü’nden 2015 yılında mezun oldu. Reklamcılık, sinema, toplumsal cinsiyet, edebiyat, sanat tarihi ve müzik başlıca ilgi alanları. Boş zamanlarını film izleyerek, müzik dinleyerek; kitaplar, toplumsal cinsiyet konulu makaleler ve film çözümlemeleri okuyarak geçiriyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar
  Subscribe  
Bildir
Önceki yazı

Livio Gianola ve Cristina Benitez Flamenko Tutkunlarını “Başka Bir Yer”e Götürmeye Geliyor!

Sonraki yazı

Monica Molina, 15 Kasım'da Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda!