Bi'DünyaHaberler

SALT’ta “Nerden geldik buraya” Sergisi Paralelinde Ekim Ayı Programları

SALT, Nerden geldik buraya sergisi paralelinde, Perşembe Sineması’nın yanı sıra konuşma, tur ve atölyeler düzenliyor. Gazeteci-yazar Ayşe Düzkan’ın, 1980’ler Türkiye sinemasında kadınların özgürlüğü temalı “Ele Güne Karşı Yapayalnız” atölyesiyle 3 Ekim’de başlayan program serisi, herkesin katılımına açık ve ücretsiz.

12 Eylül 1980 darbesinden sonra ortaya çıkan toplumsal hareketler ve popüler kültür ögeleri üzerinden Türkiye’nin yakın geçmişini irdeleyen sergi, 29 Kasım’a kadar SALT Beyoğlu ve SALT Galata’da görülebilir. 

9 Ekim                       Konuşma: Kanat Atkaya

Konusma-Kanat Atkaya

13 Ekim                     Tur: Nazım Alpman ile Bir Zamanlar Babıâli

Tur-Nazim Alpman

16 Ekim                     Konuşma: Tuna Erdem

Konusma-Tuan Erdem   24 Ekim                    Murat Çelikkan Atölyesi: Türkiye’de Geçmişle YüzleşmeAtolye-Murat Celikkan

Gonca Gengonul

Gonca Gengonul

Gonca 1985 İstanbul doğumlu. Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümü'nden 2008'de mezun oldu ve bankacılıkla başlayan kariyerine şimdilerde telekomünikasyon sektöründe Risk Yöneticisi olarak devam ediyor. Seyahat etmeyi ve spor yapmayı hayatının olmazsa olmazı sayar. Kitaplar ve sinema, çok sevdiği yeni insanlar tanıma arzusunu besler. Ve artık bütün bunların yanında bir sosyal medya filidir.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Sakıp Sabancı Müzesi’nde Alman Sineması Günleri!

Sonraki yazı

Filmekimi 2015 İzlenimleri - Chavez’in Sosyalist Venezuela’sından Hüzünlü Caracas’a: Desde allá