Haberler

Sarmaşık 40. Toronto Film Festivali’nde!

Tolga Karaçelik’in son filmi ‘Sarmaşık’ın uluslararası festival yolculuğu sürüyor. Dünya prömiyeri Sundance Film Festivali’nde yapılan ve İngiltere’nin East End Film Festivali’nde en iyi film ödülünü alan ‘Sarmaşık’, 10-20 Eylül tarihlerinde düzenlenen Toronto Film Festivali’nde Dünya Sineması kategorisinde gösterilecek!

sarmasik1

Dünya prömiyerini geçen şubat ayında Sundance Film Festivali ’nde yapan “Sarmaşık”, daha sonra Karlovy Vary Film Festivali ve Sydney Film Festivali gibi önemli festivallerde yarıştı. Film, Temmuz ayında düzenlenen, Britanya’nın önemli festivallerinden East End Film Festivali’nden en iyi film ödülüyle döndü.

Uİluslararası festival yolculuğuna devam eden “Sarmaşık”; 10-20 Eylültarihleri arasında gerçekleşecek Toronto Uluslararası Film Festivali’nin (TIFF) Dünya Sineması kategorisinde sinemaseverlerle buluşacak.

“Sarmaşık”; bir armatörün iflas edip ortadan kaybolmasının ardından, deniz hukuku gereği gemide kalmak zorunda olan ve hiçbir yere gidemeyen beş gemici ile bir kaptanın arasındaki hiyerarşik mücadeleyi anlatıyor. Görüntü yönetmenliğini Gökhan Tiryaki’nin, montajını Evren Luş’un yaptığı, müzikleri Ahmet Kenan Bilgiç imzası taşıyan filmde; Nadir Sarıbacak, Kadir Çermik, Hakan Karsak, Özgür Emre Yıldırım, Osman Alkaş, Seyithan Özdemir de performanslarıyla göz dolduruyor.

Okan Köroğlu

Okan Köroğlu

Malatyalı bir ailenin son çocuğu olarak Mersin’de doğdu. Uludağ Üniversitesi’nde okudu. Özel bir şirkette Grafik Tasarım Uzmanı olarak çalışıyor, özel eğitim kurumlarında Moda ve Bilgisayarlı Stilistlik ile Sosyal Medya’da Grafik Tasarım dersleri veriyor. 2003 -2007 yılları arasında çalıştığı bazı gazetelerde düzenlediği sinema sayfaları ile daldığı bu okyanusta yüzmeye devam ediyor. Şiirle, Tarihle ve Teknoloji ile besleniyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Biraz İtalyanca Egzersizi: Cinque= Beş; Terre=Kasaba

Sonraki yazı

Clive Owen, Valerian’da Dane DeHaan ve Cara Delavingne’e Katılıyor