Haberler

Singled [Out], Başka Çarşamba’da

Günümüzde farklı coğrafya ve kültürlerde “bekâr kadın” olmayı anlatan belgesel Singled [Out] 3 Nisan’da Başka Çarşamba kapsamında izleyiciyle buluşuyor.

Dünyanın farklı yerlerinde geleneksel ve modern değer yargıları bekâr kadınların hayatlarını ve tercihlerini nasıl etkiliyor? Günümüzde farklı coğrafya ve kültürlerde “bekâr kadın” olmak toplumsal olarak nasıl algılanıyor? Singled [Out]; Türkiye, İspanya, Avustralya ve Çin’den beş bekâr kadının hayatı ve arayışları üzerinden, kadınlarda “evde kalmak” baskısının geçerli olup olmadığını ve kadınların böyle bir etiketlenmeyle nasıl başa çıktıklarını gözler önüne seriyor.

*7 yaş ve üzeri izleyici kitlesi içindir. Olumsuz örnek oluşturabilecek davranışlar ve cinsel içerikli diyaloglar içerir.

Gösterim Programı – 3 Nisan Çarşamba

Ankara Büyülü Fener Kızılay – 19:00

İzmir Karaca Sineması Salon 1 – 20:00

Boğaziçi Üniversitesi SİNEBU – 19:00

Kadıköy Sineması Salon 1 – 20:45

Levent Metro City Cinema Pink – 21:15

Altunizade Capitol Spectrum Cineplex – 22:00

Beyoğlu Beyoğlu – 20:45

Zeynep Enginer
1991 yılının Ağustos'unda doğdu. İradesi dışında gerçekleşen bu olay takdir edersiniz ki birtakım aktiviteler gerçekleştirmesine de olanak tanıdı. Bu kez iradesiyle; İzliyor, okuyor, yazıyor, yemek yapıyor ve yiyor. Psycho izlemekten ve barbunya yemekten asla sıkılmıyor.

Yorum yaz