Haberler

Sofia Coppola The Little Mermaid’i Yönetmeme Kararı Aldı

sofia-coppola

The Little Mermaid’in “canlı-aksiyon” (gerçek oyuncularla) tekrar çekimi için filmi yönetmesi beklenen Sofia Coppola ve yapımcı şirket Universal’ın başrol oyuncusu konusunda beş ay süren anlaşmazlık sebebiyle Coppola projede yer almaktan vazgeçti.

The_Little_Mermaid_Diamond_Edition_2013

The Little Mermaid, 1989

Küçük Deniz Kızı bildiğiniz gibi bir denizkızının bir prense aşık olmasından sonra denizdeki hayatından vazgeçip insan oluşunun masalı. Film için masalı senaryolaştıran isim Caroline Thompson.

İddialara göre Coppola başrol olan Ariel karakterini Ethan Hawke ve Uma Thurman’ın kızı Maya Thurman Hawke’ın canlandırmasında ısrarcıyken, yapımcılar bu casting seçiminden pek de emin değildi. Bunun üzerine Sofia Coppola filmi yönetme kararından vazgeçti. Yapılan açıklamadaysa projeden ayrılışının “kreatif farklılıklar” yüzünden olduğu belirtildi.

Eğer projeye devam etseydi film, Coppola’nın ilk büyük stüdyo çalışması olacaktı. Universal ise projeyi hayata geçirmekte son derece kararlı.

İrem Güller

İrem Güller

1990 yılında, şu an ne kadar sıcak olduğunu pek hatırlayamadığı bir yaz gününde dünyaya geldi. Ege Üniversitesi’nde İngiliz Dili ve Edebiyatı üzerine eğitim aldı. Edebiyatı, tiyatroyu ve sinemayı, esasen özünde “kurgu” barındıran her şeyi çok seviyor. Hikayeler anlatmaktan, hikayeler dinlemekten, gerçek olanı hikayeleştirmekten hoşlanıyor. Metinler üzerine düşünmek ve kendi metinlerini yaratmak en büyük tutkusu.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

BiReplik

Sonraki yazı

5 Haziran'da Sinemalarda!