Haberler

Sorrentino’dan Bir Berlusconi Filmi

İtalyan sinemasının dünyada son yıllara en çok göze çarpan isimlerinden Paolo Sorrentino, Silvio Berlusconi’nin hayatını filme alacak.

sb-ps-1024x683
2014 yılında Muhteşem Güzellik filmi ile Yabancı Dilde En İyi Film Oscar’ını alan İtalyan yönetmen Paolo Sorrentino, Berlusconi’nin hayatını senaryolaştırmaya hazırlanıyor. Yönetmen son olarak 73. Venedik Film Festivali‘nde HBO için çektiği yeni dizisi The Young Pope‘un ilk iki bölümünü seyirciyle buluşturmuş; büyük beğeni toplamıştı. Yönetmen kendisini üne kavuşturan Il Divo filminde bir politikacıyı, Giulio Andreotti‘yi konu olarak işlemişti.
Şu sıralar senaryosu üzerinde çalıştığı, Berlusconi’nin hayatını konu edinen filmin 2017 yılının yaz aylarında vizyona girmesi bekleniyor.

Gözde Bertuğ

Gözde Bertuğ

İstanbul’da doğdu, orda büyüdü. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun olduktan sonra farklı sektörlerde çalıştı, çalışıyor. Çeşitli sivil toplum kuruluşları, dernek ve vakıflarda gönüllü olarak çalıştı, çalışıyor. Haritalar, notalar, sosyal sorumluluk projeleri, yeni yerler ve yepyeni yüzler en sevdiği şeyler. Sinemaya da bayılıyor, o yüzden burada.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Altın Koza'nın En İyisi "Koca Dünya"!

Sonraki yazı

5. Klarnet Festivali Bugün Sona Eriyor!