Haberler

Spielberg’in Yeni Filminden İlk Uzun Fragman Geldi!

Amerikalı efsane yönetmen Steven Spielberg’in son filmi BFG‘nin merakla beklenen uzun fragmanı yayımlandı.

steven-spielberg-cannes-660-reuters

Schinler’in Listesi, Er Ryan’ı Kurtarmak ve E.T. gibi unutulmaz filmleri sinema dünyasına kazandıran usta yönetmen Steven Spielberg, bir süredir uzak kaldığı fantastik filmlere The BFG ile geri dönüyor. Filmin kısa fragmanını geçtiğimiz aylarda yayınlayan Disney, bugün de filmin ilk uzun fragmanını sinemaseverler ile paylaştı.

Roald Dahl‘ın aynı adlı çocuk kitabından sinemaya uyarlanan filmde, filme adını veren iyi huylu deve, Casuslar Köprüsü ile Oscar ödülüne layık görülen Mark Rylance hayat verecek. Filmin başrollerinde Rylance’a Ruby Barnhill, Rebecca Hall, Bill Hader ve Jemaine Clement eşlik edecek.

the-BFG-poster

Birçok kitabı beyazperdeye uyarlanan çocuk kitapları yazarı Roald Dahl’ın beş çocuğunu uyutmak için yazdığı masallar, çocuklar ile içindeki çocukla birlikte yaşamaya devam eden yetişkinler için kitaplara dönüşmüş ve bu kitaplar dünya çapında 200 milyon adetten fazla satılmıştı. Bunlardan beyazperdeye uyarlanan filmler arasında,Willy Wonka & the Chocolate Factory, The Witches, Matilda, James and the Giant Peach, Charlie and the Chocolate Factoryve Fantastic Mr. Fox bulunuyor.

 

Film, Türkiye’de 1 Temmuz 2016‘da gösterime girecek.

Yetimhanede yaşayan küçük bir kız olan Sophie ve küçük çocukları yemeyi reddettiği için diğer devler tarafından dışlanan iyi huylu bir dev olan BFG, insanların dünyasına korku salan kötü devleri yakalamak için eşsiz bir maceraya atılırlar.

Fragman:

Manolya Akdemir

Manolya Akdemir

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Hasta Siempré Comandante; Susturulamayan Che Şarkısı

Sonraki yazı

Çağan Irmak'tan Yeni Film!