Bi'DünyaHaberler

Talihsiz Serüvenler Dizisi’nden İlk Fragman Geldi!

Yazar Daniel Handler’ın, Lemony Snicket takma adıyla 1999 – 2006 yılları arasında kaleme aldığı 13 kitaplık Talihsiz Serüvenler Dizisi’nin televizyon dizisi versiyonundan ilk fragmanı yayımlandı.

talihsiz-seruvenler-dizisi-icin-ilk-fragman-yayinlandi

2004 yılında Jim Carrey‘nin başroldeki açgözlü, bencil Kont Olaf rolünü canlandırdığı Talihsiz Serüvenler Dizisi isimli film, ardında bir devam filmi bekleyenleri bırakmıştı. Geçtiğimiz yaz Netflix kitabın diziye uyarlanacağı müjdesini vermişti. Başrolde yine Kont Olaf karekteri için seçilen isim ise Neil Patrick Harris oldu.

Genel olarak 13 kitabın konusu şöyle:

Baudelaire soyadlı üç kardeş anne ve babalarını evlerinde çıkan yangında kaybetmişlerdir. Ailenin mirasıyla ise, en büyük kardeş olan Violet 18 yaşına basıncaya kadar bankada ilgilenen Bay Poe aynı zamanda çocukların velayet işleri ile de ilgilenmektedir. Her birinin kendince farklı yetenekleri olan bu üç kardeş ilk olarak şehrin diğer tarafında hiç tanımadıkları Kont Olaf isimli akrabalarının yanına yerleşirler. Oyunculukla ilgilenen Kont Olaf’ın tek amacı ise ailenin servetine el koymaktır. Bir kovalama içinde geçen bu 13 kitaplık seri, ilerleyen kısımlarda bir gizem hikayesine dönüşür. Baudelaire kardeşler bir anda kendilerini aileleri ve Snicket dosyası hakkındaki asıl gerçekleri ararken bulurlar.

talihsiz-seruvenler-dizisi-icin-ilk-fragman-yayinlandi57f4fed2a1167

Dizinin yayımlanma tarihi olarak da 13 Ocak 2017 seçilmiş. 13 Ocak’ın özelliği ise 2017 yılının ilk 13. cuması olacağından dolayı gelecek talihsizliklerin bir habercisidir.

Kitabı okuyup filmi izleyenlerin de bileceği üzere yazar fırsat buldukça bu kitabı elinizden bırakın/filmi kapatın, gidin güzel günlerin keyfini yaşayın uyarılarını verir. Bu uyarılarına dizide Lemony Snicket karaketerini canlandıran Patrick Warburton‘dan da “Netflix’in yaptığı hatayı yapmayın, bu talihsiz diziyi izlemeyin” tarzında bir uyarı alıyoruz. Daha önce animasyonlu ufak bir fragmanı yayımlanan dizinin ilk uzun fragmanında ise yine Baudelaire kardeşleri ve Kont Olafı göremiyoruz.

Fragmanı aşağıdan izleyebilirsiniz.

 

Melike Kavcıoğlu

Melike Kavcıoğlu

Küçüklüğünde bir pazar babasının onu Harry Potter ve Felsefe Taşı filmini izletmeye götürmesiyle başladı hayatı. İlk 30 dakikasını kaçırdığı bu film onun kişiliğini ve hayallerinin büyük bir parçasını oluşturdu. Geceleri gizlice yatağından kalkıp ailesinin izlediği filmleri salon kapısının arkasına saklanarak izledi. Şimdi ise Koç Üniversitesi'nde felsefe okuyup istediği zaman özgürce film izlemenin keyfini yaşıyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

7 Ekim’de Vizyonda!

Sonraki yazı

Ocean's Eight 2018'de Geliyor!