Fil'm Hafızası
Haberler

Teknik Direktör Adnan Dinçer Başka Çarşamba’da 

Teknik Direktör Adnan Dinçer Bu Hafta Başka Çarşamba'da 
Yaşarken ölmüş gibi görmezden gelinen bir adamın sıra dışı hikayesi 
“Bize Her Gün Festival” festival mottosuyla yola çıkan Başka Sinema’nın, Başka Çarşamba bölümündeki konuğu Teknik Direktör Adnan Dinçer. Yönetmenliğini Emre Sarıkuş, yapımcılığını Can Gezgör’ün üstlendiği film Türk spor tarihindeki en ilginç figürlerden olan Adnan Dinçer’in hayatı üzerinden Türkiye’de ki spor tarihine ve yaşanılanlara bir bakış sunuyor.
“Yaşarken ölmüş gibi görmezden gelen bir adam” sesini nasıl duyurur sorusuna cevap arayan belgesel bir spor adamının portresinin üzerinden bir dönem hikayesi sunuyor seyircisine.
Galası geçen günlerde Baba Sahne’de yapılan film Başka Sinema dağıtımcılığı ile vizyon şansı bulacak. Belgeselin gösterim bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.
Altunizade Capitol Spectrum – 21:30
Beyoğlu Sineması – 20:30
Kadıköy Sineması – 18:30
Levent Metrocity Cinema Pink – 21:45
Ankara Büyülü Fener Kızılay Sineması – 21:00
İzmir Karaca Sineması -19:30

Ekin Taneri
1991 Şubat’ında Ankara’da doğdu. Bilkent Üniversitesi İletişim ve Tasarım Bölümü mezunu. Uykusuz gecelerin insanı. Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Sanat ve Tasarım yüksek lisansı ile cebelleşmekte. Hayata kadraj arkasından bakmayı sever. Robert Mapplethorpe ile özel bir bağı var. Çocukluğundan beri filmlere karşı özel bir tutku duyuyor. Şu sıralar part time reklamcı, part time ninja olarak hayatını sürdürüyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir