Haberler

The Eye of İstanbul Washington Yolcusu

Ara Güler’in hayatını ve eserlerini anlatan The Eye of Istanbul (İstanbul’un Gözü) belgeseli Washington DC Independent Film Festivali’nin resmi seçkisine girdi.

ara1

Yapımcılığını Ümran Safter, yönetmenliğini Fatih Kaymak ve Binnur Karaevli, senaristliğini Ahsen Diner’in yaptığı belgeselin prömiyeri 4-13 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek festivalde yapılacak. 60 dakikalık belgesel filmde Ara Güler’in yeni bir sergi hazırlığı çerçevesinde fotoğrafçılık serüveni, İstanbul ve Beyoğlu sevgisi, hayata bakışı anlatılıyor. Filmde Ara Güler İstanbul’un farklı yerlerinde görüntülenmiş ve röportajlar yapılmış. Yakın dostları ve dünyaca ünlü meslektaşlarıyla Ara Güler konuşulmuş. Belgeselin müzikleri Derya Türkan’a ait. Klasik kemençe sanatçısı Türkan, ‘The Eye of Istanbul‘ için Beyoğlu ve Ara Güler’i anlatan özel müzikler bestelemiş.

Belgesel ile ilgili ayrıntılı bilgi ve fragman için : www.eyeofistanbul.com

Mustafa Güler

Mustafa Güler

1985 Denizli doğumlu. Süleyman Demirel Üniversitesi Elektronik Haberleşme Mühendisliği mezunu. Aynı bölümün Yıldız Teknik Üniversitesi ‘nde olanında master öğrencisi. Telekomünikasyon sektöründe kendi mesleğiyle iştigal ediyor. İstanbul'a ısınamayan Egelilerden. Progressive Rock tutkunu, Ege ve Orta Anadolu türküleri araştırıcısı, askeri tarih ve uluslararası ilişkiler meraklısı. Akdeniz ve Latin sinemasını estetik buluyor ve kendine yakın hissediyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Feminist Kuram Eşliğinde Yedi Kocalı Hürmüz Filminin İncelemesi

Sonraki yazı

Tematik Gece: Best Shorts of 2015 Hosted by Ezel Akay