Haberler

Tolga Karaçelik’ten Müjde: Kelebekler’in Senaryosu Hazır

2010 yapımı Gişe Memuru ile adını duyurmaya başlayan ve 2015’in hem yerli hem yabancı festivallerinde en çok ses getiren yerli filmlerinden biri olan Sarmaşık’ın yönetmeni Tolga Karaçelik twitter hesabından hayranlarını sevindirecek bir haber paylaştı.

sundancefilmfestivalportraitsday42o7j6uuagdkx

Karaçelik, yaklaşık bir senedir yazdığı yeni senaryosunu nihayet tamamladığını bir görsel ile ve “Its all over now baby blue… Senaryo bitti, bitmedi, bitti bitti.” sözleri ile duyurdu. Geçtiğimiz sene Altın Portakal’da En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Senaryo gibi ödüllerin yanı sıra Antalya Film Forum’dan Kelebekler filmi için destek ödülü genç yönetmene gitmişti. Karaçelik’in daha önce verdiği röportajlara göre Kelebekler, ölmek için bir köye gelen kelebekler ve ölüm üzerine bir kara komedi olacak.

tolga1

Melike Kavcıoğlu
Küçüklüğünde bir pazar babasının onu Harry Potter ve Felsefe Taşı filmini izletmeye götürmesiyle başladı hayatı. İlk 30 dakikasını kaçırdığı bu film onun kişiliğini ve hayallerinin büyük bir parçasını oluşturdu. Geceleri gizlice yatağından kalkıp ailesinin izlediği filmleri salon kapısının arkasına saklanarak izledi. Şimdi ise Koç Üniversitesi'nde felsefe okuyup istediği zaman özgürce film izlemenin keyfini yaşıyor.

Yorum yaz