Haberler

“TÜSİAD Kadın-Erkek Eşitliği Kısa Film Yarışması” Ödül Töreni 7 Ocak’ta!

KISA FİLM YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ - AFİŞ

TÜSİAD’ın cinsiyet eşitliği konusunda farkındalık yaratmak amacıyla başlattığı, üniversite öğrencilerine yönelik kısa film yarışmasında kazananlar, 7 Ocak 2015 tarihinde açıklanacak. Ödül törenine sinema ve sanat dünyasının önemli isimlerinin yer aldığı jüri üyeleri de katılacak.

Bu yıl ilk kez düzenlenen TÜSİAD Kadın-Erkek Eşitliği Kısa Film Yarışması’na toplam 178 film başvurdu. Başvuran filmler arasından “En Fazla 1 Dakika” kategorisinden 21 film, “En Fazla 5 Dakika” kategorisinden 13 film olmak üzere toplam 34 film ön elemeyi geçerek finale kaldı.

Jürinin yapacağı değerlendirmenin ardından, kazanan yarışmacılara ödülleri 7 Ocak 2015 tarihinde Sabancı Center’da gerçekleşecek ödül töreninde takdim edilecek. Ödül törenine sinema ve sanat dünyasının önemli isimlerinin yer aldığı jüri üyeleri de katılacak.

Ön Elemeyi Geçen Filmler için Jüri Heyeti:

Nuri Çolakoğlu / Prof. Dr. Yıldız Ecevit / Nur Ger / Tomris Giritlioğlu / Şener Şen / Alin Taşçıyan / Yavuz Turgul / Hülya Uçansu / Uğur Vardan / Serra Yılmaz

Finale kalan yarışmacılar; http://bit.ly/1GZg6P4

 

Duygu Dedeoğlu

Duygu Dedeoğlu

83' Haziran'ında doğdu. Anadolu Üniversitesi, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkiler Bölümü'nü bitirdi. Fotoğraf ve sinema sevgisinin verdiği enerji ve iştah ile hep daha çok öğrenmek daha çok araştırmak istiyor. Film izlemenin bireyin estetik anlayışının gelişmesinde önemli rol oynadığını düşünüyor. Şu aralar İtalyan Sineması'nda kaybolmuş durumda. İleride sinematografi ile ilgili eğitim alma arzusunda. Gündeminde her daim bir tutam kedi bir tutam seyahat bir tutam müzik var.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Musica Nuda Yeni Yıl Konseri ile CRR'da!

Sonraki yazı

"Selma"dan Yeni Görüntüler