Bi'DünyaHaberler

UNIQ Gallery’de ‘Bilinçdışı Manzaralar’!

Sinan Logie’nin Türkiye’deki ikinci kişisel sergisi ‘Bilinçdışı Manzaralar’, 14 Kasım-13 Aralık tarihleri arasında Uniq Gallery’de sanatseverlerle buluşuyor.

1447147945_SINAN_LOGIE_ISIMSIZ_2015_TUVAL_UZERINE_YAGLI_BOYA

Mimar ve sanatçı Sinan Logie’nin ‘Bilinçdışı Manzaralar’ isimli ikinci sergisi, geçtiğimiz sene Öktem & Aykut’ta gerçekleştirdiği ilk sergisi ‘Kaosun Doğası’nın devamı olma özelliğini taşıyor. Kaosun Doğası’nda daha çok desenleri kullanan Logie ‘Bilinçdışı Manzaralar’da tuval üzerine eserlerini sergiliyor.

Brüksel Victor Horta Yüksek Mimarlık Enstitüsü’nden mezun olduktan sonra
Belçika ve Türkiye’de çeşitli mimari ve kentsel tasarım projeleri yürüten ve aynı zamanda Bilgi Üniversitesi’nde akademisyen olan Logie’nin küçük yaşlarda başlayan kaykay merakı sanat yaşamına da yansıdı. Logie, 2007 yılında Brüksel’deki Ursulines Meydanı’nı bir kaykay parkuru içerecek şekilde yeniden düzenlediği projesi ile Brüksel Şehir Plancıları Odası tarafından “Régle d’or de l’Urbanisme” ödülüne layık görüldü. 2011 yılından beri İstanbul’da yaşayan sanatçı, mimarlık ve sanat deneyimlerine burada devam ediyor.

sinan (2)Sinan Logie

Logie’nin soyut eserleri, onun hem mimari disiplininden, hem de kaykay deneyiminden izler taşıyor. Sergide yer alan kağıt ve tuval üzerine eserlerinde, şehri içeriden gören hareketli kent manzarası soyutlamaları yer alıyor. Logie’nin Fluid Structures (Akışkan Yapılar) üstbaşlığını verdiği eserleri; uzam, beden ve zihin arasındaki ilişkiyi, sanat aracılığıyla tartıştığı bir soyutlama serisi. Öktem & Aykut’ta gerçekleşen ‘Kaosun Doğası’ sergisinin ardından, ‘Bilinçdışı Manzaralar’da Logie, sanatını daha büyük ölçekte sınayacak.14 Kasım’da açılacak olan sergiyi 13 Aralık’a kadar Uniq Gallery’de görmek mümkün.

Gamze Gencer

Gamze Gencer

O bir LGBT sineması ve kadın filmleri oburu. 1991 İstanbul doğumlu. Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü’nden 2015 yılında mezun oldu. Reklamcılık, sinema, toplumsal cinsiyet, edebiyat, sanat tarihi ve müzik başlıca ilgi alanları. Boş zamanlarını film izleyerek, müzik dinleyerek; kitaplar, toplumsal cinsiyet konulu makaleler ve film çözümlemeleri okuyarak geçiriyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

"Kemal Sunal Sergisi" Antalya Film Festivali'nde!

Sonraki yazı

Bir Hayatım Olsaydı...*: The Long Day Closes