Haberler

USS Indianapolis: Men Of Courage’dan Fragman Yayımlandı

Başrollerinde Nicolas Cage, Tom Sizemore ve Thomas Jane’in bulunduğu, yönetmen koltuğunda Mario Van Peebles’in yer aldığı film USS Indianapolis: Men Of Courage’dan fragman, seyirciyle buluştu.

uss-indianapolis-_nicolas-cage

II. Dünya Savaşı’nda geçen bir yaşam mücadelesini anlatan USS Indianapolis: Men Of Courage’ın senaryosunda Cam Cannon ve Richard Rionda Del Castro yer alıyor. Cannon ile Del Castro daha önce de birlikte kaleme aldıkları 2014 yapımı Rage’de de Cage ile yer almışlardı.

Tom Sizemore, Thomas Jane, Matt Lanter ve Jamer Ramer’ı da izlediğimiz film, II. Dünya Savaşı sırasında açık denizde hayatta kalma mücadelesi veren erkeklerin hikayesini konu alıyor.

Gizli görevde olduğu için seyri üslerine bildirmeyen USS Indianapolis adlı savaş gemisi, Amerikan donanmasının en büyük kaybı olarak sayılır. Batması sonucunda 1197 mürettebattan hayatta kalan yalnızca 317 kişidir. Film, II. Dünya Savaşı’nda Japonya’yla savaşan 5. filoya bağlı savaş gemisi USS Indianapolis mürettebatını ve hayatta kalma mücadelelerini konu alıyor.

Türkiye’de vizyona gireceği tarih henüz belli olmayan filmin fragmanı ise işte burada:

Gözde Bertuğ

Gözde Bertuğ

İstanbul’da doğdu, orda büyüdü. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun olduktan sonra farklı sektörlerde çalıştı, çalışıyor. Çeşitli sivil toplum kuruluşları, dernek ve vakıflarda gönüllü olarak çalıştı, çalışıyor. Haritalar, notalar, sosyal sorumluluk projeleri, yeni yerler ve yepyeni yüzler en sevdiği şeyler. Sinemaya da bayılıyor, o yüzden burada.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Nobel Ödüllü Oyun Yazarı Dario Fo Hayatını Kaybetti!

Sonraki yazı

Will Smith’li Collateral Beauty’den Yeni Poster Yayımlandı!