Haberler

”What Happened, Miss Simone?”

Amerikalı şarkıcı, piyanist, aktivist, Nina Simone belgeselinden yeni fragman yayınlandı. Efsanevi bir hayata ve sese sahip olan Simone’un filminin adı ise; What Happened, Miss Simone?

Simone’un görüntülerine ilaveten yakınlarının röportajlarla zenginleştirilen belgeselin yönetmenliğini Liz Garbus üstleniyor. Şimdiye kadar Amerika’daki birçok festivalde gösterilen film, ilk olarak ise Ocak 2015’te Sundance Film Festivali’nde gösterilmişti.

New York’taki müzik okulunda aldığı eğitimle başlayan hayatı Martin Luther King ile yakınlaşmasıyla şekillenen Simone etkieyici sesi ve müziğinin yanı sıra esaslı bir insan hakları savunucusu olmasıyla tanınıyor.

Fragmanı izlemek için;

Gülfem Kıroğlu

Gülfem Kıroğlu

1992'nin Mayıs'ında dünyaya, 2009 Eylül'de İstanbul'a geldi. MSGSÜ Türk Dili ve Edebiyatı'ndan mezun oldu. Öğrenciliğe doyamadı ve aynı yıl Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi'ne kayıt yaptırdı. Hayattaki uğraşı edebiyat, kültür-sanat ve sinema. Senaryo dersleri alıyor, bu filmleri nasıl çekiyorlar diye düşünüp duruyor. Sinemanın büyülü gerçekçiliğine inanıyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

''Tom Çiftlikte'' İki Yılın Ardından Amerika'da

Sonraki yazı

Kadınlar Vardır: Suffragette