Haberler

Kadınlar Vardır: Suffragette

Merly Streep, Helena Bonham Carter ve Carey Mulligan gibi güçlü isimlerin yer aldığı Suffragette‘den ilk fragman yayınlandı. Suffragette, tarihteki ilk kadın hareketlerinden birini, eşitlik mücadelesi veren savaşçı kadınları ve toplumda kadın olarak yer alma mücadelesini beyazperdeye taşıyor.

Filmin yönetmenliğini Sarah Gavron, senaristliğini ise Abi Morgan üstlenirken kadroda Brenda Gleeson, Ben Whishaw, Romola Garai gibi isimler de yer alıyor. 15 Ocak 2016’da Türkiye’de vizyona girecek drama türündeki filmin görünen yüzünde İngiliz kadınlarının oy verebilme mücadelesi anlatılıyor. Esas hikâye ise daha derin manalar barındırıyor.

Fragmandan yola çıkarak söyleyebiliriz ki yeryüzünde kadın kimliğiyle yer edinme çabasının en vurucu yanlarını keskin bir dille ortaya koymaktan çekinmeyen cesur bir film Suffragette.

Fragman İçin;

Gülfem Kıroğlu

Gülfem Kıroğlu

1992'nin Mayıs'ında dünyaya, 2009 Eylül'de İstanbul'a geldi. MSGSÜ Türk Dili ve Edebiyatı'ndan mezun oldu. Öğrenciliğe doyamadı ve aynı yıl Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi'ne kayıt yaptırdı. Hayattaki uğraşı edebiyat, kültür-sanat ve sinema. Senaryo dersleri alıyor, bu filmleri nasıl çekiyorlar diye düşünüp duruyor. Sinemanın büyülü gerçekçiliğine inanıyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

''What Happened, Miss Simone?''

Sonraki yazı

Jake Gyllenhaal Everest'e Tırmanıyor!