Haberler

Yıldız Sinema Günleri Başlıyor

Yıldız Sinema Günleri başlıyor

YTÜ Sinema Kulübü‘nün düzenlediği Yıldız Sinema Günleri 6 Mayıs’ta başlayıp 10 Mayıs akşamı sona erecek.

Festival Kapsamında düzenlenecek seçki bölümü ulusal çapta tüm öğrencilerin katılımına açılmıştır. Festivale katılan filmler, (YTÜ Sinema Kulübü danışmanı Uğur Kutay başkanlığında), YTÜ Sinema Kulübü Festival Ekibi’nden oluşan jüri tarafından değerlendirilmiştir. Jüri değerlendirmesinden geçen filmler 6 Mayıs Pazartesi saat 16:00’da Kadıköy Sineması’nda gösterilecektir.

Festival kapsamında sinema dünyasından seçkin konukların katılımıyla sinema üzerine söyleşiler düzenlenecektir. Bu etkinliklerle; sinemayla ilgilenen gençlerle profesyonellerin bir araya getirilip düşünce ve birikimlerin paylaşılabildiği bir platform oluşturulacaktır. Toplantı, söyleşi ve sosyal etkinliklerle, genç sinemacılar arasında iletişim ve dayanışmayı güçlendirmek hedeflenmektedir.

İrem Naz Güvel
1990 yılında İstanbul’da doğdu. Kadir Has Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümü mezunu. Küçükken tiyatrocu olacağım diye tutturdu. Bu alanda faaliyetlerini sürdürürken yönünü sinemaya çevirdi ve önünü alamadı. İş hayatında 1 kanal ve 2 yayınevi bulundurarak editörlük yapıyor. Buffy the Vampire Slayer hastası ve hakkında 7/24 konuşma potansiyeline sahip.

Yorum yaz