Andre Aciman’in aynı isimli romanından beyazperdeye uyarlanan Call Me By Your Name; oyunculuklarıyla, kadrosuyla, senaryosuyla, kurgusuyla seyirciyi kazanan bir film.

Filmin, romana oldukça sadık kalmasının yanı sıra Elio ve Oliver karakterlerini canlandıran Timothee Chalamet ve Armie Hammer da oldukça yerinde tercihler olarak karşımıza çıkıyor. Timothee Chalamet ciddi anlamda çok başarılı bir performans sergilerken ondan geri kalmayan Armie Hammer da kitaptaki Oliver karakterini birebir yansıtıyor.

Filmin çekimlerinin oldukça standart olmasının yanı sıra bazı sahnelerdeki kamera hareketleri bu standardın biraz dışına çıkıp filmin etkileyiciliğini artırıyor. Bazı sahne geçişleri ise filmin geçtiği dönemi destekler nitelikte nostaljik bir tarza sahip.

Call Me By Your Name sadece oyunculukları, konusu, senaryosu ya da çekimleriyle değil; muhteşem İtalya manzaralarıyla da seyirciyi kendine bağlayan bir film olmayı başarıyor. Filmin iki saati biraz geçen süresi boyunca İtalya kendine özgü mimarisiyle size eşlik ediyor.

Son olarak yine Timothee Chalamet’in filmin finalindeki oyunculuğundan bahsetmeden olmaz: Filmin final sahnesi, kalbe dokunan türden!

 

Deniz Canol

Deniz Canol

1989 yılının Nisan ayında doğdu. Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi’nde iktisat üzerine tamamladı. Sonrasında kurumsal iş hayatına dahil olduysa da bunun kendisine göre olmadığını çok geç olmadan anladı. Onun için sinema ve edebiyatın hep ayrı bir yeri olmuştur. Kendine ait bir dili olan her türlü esere gözü kulağı açıktır.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
Önceki yazı

L'avenir: İnsanın Kendini Bir Başkasının Yerine Koyması Mümkün müdür?

Sonraki yazı

54. Antalya Film Festivali'nin Resmi Seçkisi Açıklandı!