Vizyon

22 Temmuz’da Vizyonda!

isiklar-sonunce-8609772_x_5400_oIşıklar Sönünce (Lights Out)

Yönetmen: David F. Sandberg

Oyuncular: Maria Bello, Teresa Palmer, Gabriel Bateman

Tür: Korku

Süre: 81 dakika

Tüm çocukluk korkularını da ardında bıraktığını düşünerek evden ayrılan Rebecca, küçükken ışıklar kapanıncaya dek neyin gerçek olduğunu, neyin gerçek olmadığını hiç bir zaman bilemez. Ancak şimdi de kardeşi Martin, ablasının daha önce yaşadığı olayları deneyimlemeye başlar. Rebecca’nın akıl sağlığı ve güvenliğini de tehdit etmiş olan tanımlamaz bir varlık, anneleri Sophie ile olan gizemli ilişkisi sebebiyle tekrar ortaya çıkar. Fakat bu kez Rebecca gerçeği ortaya çıkarmaya daha yakındır.

Yapımcılığı James Wan tarafından yapılan film, David F. Sandberg’ın yönetmenliğinde; senaryosu ise Eric Heisserer’e emanet edilmiş.

 

28245807321_3a195269f5_o

Hatırla (Remember)

Yönetmen: Atom Egoyan

Oyuncular: Christopher Plummer, Martin Landau, Dean Norris, Bruno Ganz

Tür: Gerilim, Dram

Süre: 94 dakika

Hafızası ile ilgili problem yaşayan yaşlı bir adam olan Zev, henüz kaybettiği eşi Rurh’un yasını tutmaktadır. Zev’i hayatta tutan tek güç eşine ölmeden önce verdiği intikam sözüdür.

Bakım evindeki arkadaşı Max’in yardımıyla, kendi ve Max’in ailesini Auschwitz toplama kampında katleden ve yıllarca kaçak yaşayan adamı bulmaya karar verir. Hatırlayamadığı tüm yaşananları ve katili bulmak için gereken tüm detayları Max’in yazdığı bir mektupla alıp yola koyulur. Fakat Zev’in bilmediği şey, bu intikam yolunda en büyük düşmanının kendi hafızası olacağıdır.

Birçok festivalden ödülle dönen sayısız filmin yönetmeni Atom Egoyan’dan sürükleyici, bir o kadar da dokunaklı bir film izleyeceğiz.

mon-roi-poster

Prensim (Mon Roi)

Yönetmen: Maïwenn

Oyuncular: Vincent Cassel, Emmanuelle Bercot, Louis Garrel, Isild Le Besco

Tür: Dram

Süre: 124 dakika

Acı ve özlem, tutku ve ihanet arasında gidip gelen fırtınalı ve sıra dışı bir ilişkiye odaklanan film, klasik aşk filmlerine benzemiyor. Düzenli bir hayat süren avukat Marie-Antoinette ile karizmatik, özgür ruhlu, kadın avcısı Georgio’nun hikâyesini izliyoruz. İdealize edilmiş aşk mefhumu ve beyaz atlı prens kavramını sorgulamaya sebep olan film, bir ilişkinin duygusal gel-gitlerini perdeye yansıtıyor. Filmin başrollerini Emmanuelle Bercot, Vincent Cassel ve Louis Garrel paylaşıyor.

Film aynı zamanda Cannes Film Festivali’nde En İyi Kadın Oyuncu ödülünü de kazandı.

 

*Sinemia üyeliği ile 2 sinema bileti fiyatına 30 sinema bileti alabilir, ay boyunca vizyondaki tüm filmleri, tüm sinema salonlarında ayrıcalıklı ve sınırsız olarak izleyebilirsiniz. Her gün kullanabileceğiniz üyeliğinize, 2D-3D ve gözlük ücretleri dahil olup, detaylı bilgi ve davetiye talepleriniz için www.sinemia.com‘u ziyaret edebilirsiniz!

Gözde Bertuğ

Gözde Bertuğ

İstanbul’da doğdu, orda büyüdü. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun olduktan sonra farklı sektörlerde çalıştı, çalışıyor. Çeşitli sivil toplum kuruluşları, dernek ve vakıflarda gönüllü olarak çalıştı, çalışıyor. Haritalar, notalar, sosyal sorumluluk projeleri, yeni yerler ve yepyeni yüzler en sevdiği şeyler. Sinemaya da bayılıyor, o yüzden burada.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Yeşim Ustaoğlu Yılın Avrupa Filmini Seçecek

Sonraki yazı

Studio Ghibli'yi Film Müziklerinden Oluşan Konser Kaydıyla Anıyoruz