Haberler

27. Ankara Uluslararası Film Festivali’ne Başvurular Başladı!

27. Ankara Uluslararası Film Festivali heyecanı 28 Nisan’da başlıyor!

Bu yıl 28 Nisan – 8 Mayıs 2016 tarihleri arasında 27. kez gerçekleşecek olan Ankara Uluslararası Film Festivali, sanatın kalbini tekrar Ankara’ya taşımaya hazırlanıyor.

ankarafilm

27. Ankara Uluslararası Film Festivali kadar uzun soluklu olan Ulusal Uzun, Kısa ve Belgesel Film Yarışmaları için başvurular başlamış durumda. Başvuru süreci başlamış olan yarışmalarda filmlerini görmek isteyen sinemaseverler, 24 Şubat Çarşamba gününe kadar www.filmfestankara.org.tr adresinden tüm detayları öğrenebilir, başvurularını festivalin websitesi üzerinden gerçekleştirebilirler.

27afis

Pek çok önemli sinemacının yolunu Ankaralı seyircilerle ilk defa kesiştiren, sinemanın bir sanat ve tanıklık olarak önemini hatırlatan Ulusal Kısa ve Belgesel Film Yarışmaları kapsamında En İyi Kısa Film 5.000 TL, En İyi Belgesel Film ise 10.000 TL para ödülü almaya hak kazanacak. Türkiye sinemasının son dönemde ön plana çıkan örnekleriyle birlikte yeni sinemasal arayışların da seyircilerin dikkatine sunulduğu Ulusal Uzun Film Yarışması kapsamında, bu sene de birçok ödül sahibini bulacak.

Gamze Gencer

Gamze Gencer

O bir LGBT sineması ve kadın filmleri oburu. 1991 İstanbul doğumlu. Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü’nden 2015 yılında mezun oldu. Reklamcılık, sinema, toplumsal cinsiyet, edebiyat, sanat tarihi ve müzik başlıca ilgi alanları. Boş zamanlarını film izleyerek, müzik dinleyerek; kitaplar, toplumsal cinsiyet konulu makaleler ve film çözümlemeleri okuyarak geçiriyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

BAFTA Adayları Açıklandı!

Sonraki yazı

Evrim Üzerine Düşünmemizi Sağlayan 15 Film