Fil'm Hafızası
Haberler

32. Mar Del Plata Film Festivali 17 Kasım’da Arjantin’de Başlıyor!

32. Mar del Plata Film Festivali 17 Kasım 2017 tarihinde, Serge Bozon’un yönettiği ve Isabelle Huppert’in rol aldığı Mrs. Hyde adlı filmi ile başlıyor!

17 Kasım-26 Kasım 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan festival kapsamında “Uluslararası”, “Güney Amerika” ve “Arjantin” ve “Güney Amerika Kısa Filmleri”, “Arjantin Kısa Filmleri” ile “Arjantin Çekim Aşamasındaki İşler” olmak üzere 6 farklı kategoride ödül verilecek.

Festival jürisinde; senarist-yönetmen Kenneth Lonergan, İtalyan yapımcı-dağıtımcı Amedeo Pagani, Arjantinli oyuncu Erica Rivas, eleştirmen Boyd van Hoeij ve Directors’ Fortnight’tan Edouard Waintrop isimleri yer alıyor.

Uluslararası Kategorisi

“To the Desert” (Ulises Rosell, Arjantin, Şili)
“Invisible” (Pablo Giorgelli, Arjantin, Brezilya, Uruguay, Almanya,Fransa)
“Western” (Valeska Grisebach, Almanya, Bulgaristan, Avusturya)
“Primas” (Laura Bari, Kanada, Arjantin)
“The First Lap” (Kim Dae-hwan, Güney Kore)
“Columbus” (Kogonada, A.B.D.)
“Good Luck” (Ben Russell, Fransa, Almanya)
“The Guardians” (Xavier Beauvois, Fransa, İsviçre)
“Thelma” (Joachim Trier, Norveç, İsveç, Fransa, Danimarka)
“Wajib” (Annemarie Jacir, Filistin, Fransa, Almanya, Kolombiya, Norveç, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri)
“The Nothing Factory” (Pedro Pinho, Portekiz)
“Ramiro” (Manuel Mozos, Portekiz)
“Silence of the Wind” (Álvaro Aponte-Centeno, Porto Riko)
“5 Therapy” (Alisa Pavlovskaya, Ukrayna)

Güney Amerika Kategorisi

“Chaco” (Danièle Incalcaterra, Fausta Quattrini, Arjantin, İtalya, İsviçre)
“The Theater of Disappearance” (Adrián Villar Rojas, Arjantin, Güney Kore)
“Eugenia” (Martín Boulocq, Bolivya, Brezilya)
“Baronesa” (Juliana Antunes, Brezilya)
“Once There Was Brasília” (Adirley Queirós, Brezilya)
“A Fantastic Woman” (Sebastián Lelio, Şili, A.B.D., Almanya, İspanya)
“King” (Niles Atallah, Şili, Fransa, Hollanda, Almanya, Katar)
“The Wandering Soap Opera” (Raúl Ruiz, Valeria Sarmiento, Şili)
“Mariana” (Chris Gude, Kolombiya)
“Stormmaker” (Rubén Imaz, Meksika, Kolombiya, Dominik Cumhuriyeti)
“Cocote” (Nelson Carlo de los Santos Arias, Dominik Cumhuriyeti, Arjantin, Almanya, Katar)
“The Waves” (Adrián Biniez, Uruguay, Arjantin)
“The Family” (Gustavo Rondón Córdova, Venezuela, Şili, Norveç)
“Tie Your Plow to a Star” (Carmen Guarini, Arjantin)

Arjantin Kategorisi

“Terrified” (Demián Rugna)
“Pool Sweeper” (Jorge Leandro Colás)
“The Scourge” (José Celestino Campusano)
“I Am Here” (Juan Manuel Bramuglia, Esteban Tabacznik)
“Until You Untie Me” (Tamae Garateguy)
“The Centaur’s Nostalgia” (Nicolás Torchinsky)
“The Corroborators” (Luis Bernárdez)
“The Bums” (Gustavo Biazzi)
“Réquiem para un film olvidado” (Ernesto Baca)
“Soldado” (Manuel Abramovich)
“Everything I See Is Mine” (Mariano Galperín, Román Podolsky)
“A Trip to the Moon” (Joaquín Cambre)

Festival hakkında detaylı bilgilere ve festival programına buradan ulaşabilirsiniz.

Ezgi Nur Ünlü
1989 senesinde dünyaya geldiğinden beri hayatı hep meraklı gözlerle izledi. Hayatı ve dünyayı izlerken bir yandan inşaat mühendisliği eğitimi aldıysa da sinemanın yeri onda hep ayrı oldu. Şu anda Yıldız Teknik Üniversitesi'nde İnşaat Mühendisliği Bölümü Ulaştırma Ana Bilim Dalı'nda yüksek lisans eğitimine ve sinemadaki yenilikleri takip etmeye devam ediyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir