Haberler

4. Altın Çınar Film Festivali 3-7 Mayıs Tarihlerinde Kayseri’de!

Bu yıl 4.’sü düzenlenecek olan Uluslararası Kayseri Altın Çınar Film Festivali’nin tarihi belli oldu. 3-7 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek olan festival, Kayserili sinemaseverleri bekliyor.

festival-938x535

4. Uluslararası Kayseri Altın Çınar Film Festivali, Hint ve Türk sinemasına damgasını vuran filmleri ve sinema emekçilerini izleyiciyle buluşturacak. Programında film gösterimlerinin yanı sıra, söyleşiler, atölyeler ve konferansların da bulunduğu festivalde, sinemanın albenisi ile kültürlerarası diyaloğun geliştirilmesi ve yeni düşüncelerin paylaşılması hedefleniyor.

Festivalde her yıl olduğu gibi Türk sinemasına emek veren bir isim Yaşam Boyu Onur Ödülü alacak. Yine Türk sinemasına emeği geçen üç kişiye Sinemanın Çınarı ödülü verilecek. Festivalin yarışma duyurusu ise ilerleyen günlerde yapılacak.

Gamze Gencer

Gamze Gencer

O bir LGBT sineması ve kadın filmleri oburu. 1991 İstanbul doğumlu. Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü’nden 2015 yılında mezun oldu. Reklamcılık, sinema, toplumsal cinsiyet, edebiyat, sanat tarihi ve müzik başlıca ilgi alanları. Boş zamanlarını film izleyerek, müzik dinleyerek; kitaplar, toplumsal cinsiyet konulu makaleler ve film çözümlemeleri okuyarak geçiriyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Modern Zaman Gencini Dert Edinen Biraz Hipster Soslu 12 New York Filmi

Sonraki yazı

İsrail’de Gösterime Giren İlk Farsça Film Oscar Aday Adayı!