Bi'DünyaHaberler

44. İstanbul Müzik Festivali Geliyor!


Her yıl İKSV tarafından düzenlenen İstanbul Müzik Festivali bu sene 44. Yaşını kutlamaya hazırlanıyor.

44. istanbul müzik festival

2011 yılından bu yana programlarını farklı temalar üzerine kurgulayan İstanbul Müzik Festivali bu yıl Shakespeare’in “Eğer Müzik Aşkın Gıdasıysa, Durmadan Çalınız” dizelerinden ilham alıyor. Yeni temasıyla günümüzün önde gelen topluluklarını, birbirinden parlak yıldızları ve genç yetenekleri 26 konserde ve 17 farklı mekânda ağırlayacak 44. İstanbul Müzik Festivali, 1-24 Haziran tarihleri arasında müzikseverlerle buluşacak.

44. İstanbul Müzik Festivali aralarında, İdil Biret, Murray Perahia, Gautier Capuçon, Angel Blue, Gérard Caussé, Herbert Schuch, Patricia Petibon, Alice Sara Ott, Maria João Pires, Antonio Meneses, Maxim Vengerov, Richard Galliano, Sylvain Luc gibi isimlerle dünyanın önde gelen topluluklarından Viyana Senfoni Orkestrası, Venedik Barok Orkestrası, Orchestra of the Swan, Artemis Quartet, Academy of St Martin in the Fields’i ve festivalin bu yılki yerleşik konuk orkestrası Varşova Filarmoni’nin de bulunduğu 600’e yakın yerli ve yabancı sanatçıyı İstanbul’da ağırlayacak.

Festival hakkında daha geniş bilgiye ve biletlere http://muzik.iksv.org/tr adresi üzerinden ulaşılabilir.

Erdem Cerrah

Erdem Cerrah

1992 Ağustos’unda Eskişehir’de doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu. Akşam yatmak, sabah da kalkmak bilmeyen bir insan. Çocukluğundan beri tam bir basketbolsever. Filmler ise vazgeçilmezi. Fotoğrafçılıkla ilgilenmeye başladığı şu sıralarda izlenmesi gereken filmler, okunması gereken kitaplar ve dinlenmesi gereken müzikler arasında sıkışıp kalmışlık hissini tatmakta.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
Önceki yazı

Le Grand Voyage (2004)

Sonraki yazı

Fassbender ve Vikander’li The Light Between Oceans’tan Yeni Fragman!