Bi'DünyaHaberler

6.İstanbul Uluslararası Sanat ve Kültür Festivali Geliyor!

İstanbul’74 tarafından düzenlenen dünyanın önde gelen yaratıcı isimlerini İstanbul’da buluşturan İstanbul Uluslararası Sanat ve Kültür Festivali, bu yıl 3-5 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

2259169568_6945819874_mian-slider_ISTFEST

Gerçeği, gerçekçiliği ve bu kavramların görsel estetikten edebiyat, film, müzik, sanat, moda, tasarım ve ziyaretçilerin algısına kadar uzanan bir perspektifte ele alan IST. Festival; sanat, edebiyat, tasarım, moda, müzik ve sinema alanlarında yapılacak olan etkinliklerde dünyanın önde gelen yaratıcı isimlerini İstanbul’da buluşturarak kültürel diyaloglar kurulmasına öncülük etmeyi amaçlıyor.

Bu seneki teması “Sanat ve Kültürde Estetiğin Değeri ve Deneyimlenmesi” olarak belirlenen festivalin amacı sanatçıları, eserlerini ve izleyicileri biraraya getirerek, sanat ve kültürde estetiğin önemini değerlendirmek ve farklı bakış açılarıyla beraber tartışmak.

Geçen yıllarda olduğu gibi, bu yıl da dünyaca ünlü konuklarıyla büyük ses getirmeye hazırlanan festivalin katılımcıları arasında Anton Corbijn, Silvia Fendi, Parker Posey, Anthony Vaccarello, Anja Rubik, Serra Yılmaz, Jefferson Hack, Jean-Charles de Castelbajac, David Adjaye, Jose Parla, Thurston Moore, Ben Gorham, Belçim Bilgin, Latife Tekin, Miroslaw Balka, Murat Tabanlıoğlu, Robert Montgomery, Rupert Friend, Şelale Kadak, Seza Paker, Blair Chivers, Ali Akay, Aimee Mullins, Alin Taşçıyan, Dan Thawley, Sven Schumann, Ferdinando Verderi, Barbaros Altuğ, Ali Tufan Koç, Konstrukt, Delfina Delettrez Fendi, Waris Ahluwalia, Catherine Baba ve Ninos du Brasil yer alıyor.

Sanatseverler, etkinliklerine ücretsiz olarak katılabilecekleri festivalle ilgili detaylı programa buradan ulaşabilirler.

 

Erdem Cerrah

Erdem Cerrah

1992 Ağustos’unda Eskişehir’de doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu. Akşam yatmak, sabah da kalkmak bilmeyen bir insan. Çocukluğundan beri tam bir basketbolsever. Filmler ise vazgeçilmezi. Fotoğrafçılıkla ilgilenmeye başladığı şu sıralarda izlenmesi gereken filmler, okunması gereken kitaplar ve dinlenmesi gereken müzikler arasında sıkışıp kalmışlık hissini tatmakta.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

7. CerModern Açık Hava Film Günleri Başlıyor!

Sonraki yazı

Nick Cave & The Bad Seeds’den Yeni Albüm Geliyor