Vizyon

8 Ocak’ta Vizyonda!

The Hateful EightThe Hateful Eight

Yönetmen: Quentin Tarantino

Senaryo: Quentin Tarantino

Oyuncular: Samuel L. Jackson, Channing Tatum, Kurt Russell, Tim Roth, Michael Madsen

Tür: Aksiyon, Suç, Western

Süre: 168 dakika

Ülke: ABD

Film, İç Savaş´ın bitmesinden altı, sekiz ya da 12 yıl sonra, bir grup yabancının, tipiden kurtulmak için dağdaki bir konaklama yerine sığınmasını ve gizli bağlılıkların hayatta kalmalarını tehdit ettiğini anlamalarını konu ediyor. Bir posta arabası, kış soğuğu yaşayan Wyoming’den geçer. Domergue´nun adalete teslim edilmesi için Ruth´un “Cellat” olarak bilindiği Red Rock kasabasına doğru hızla yol alır. Yolda iki yabancıyla tanışırlar: Biri, kötü şöhretli bir ödül avcısı olan, zenci bir eski federasyon askeri Binbaşı Marquis Warren (Samuel L. Jackson) ve diğeri de kasabanın şerifi olduğunu iddia eden güneyli haydut Chris Mannix (Walton Goggins).

Tipide yollarını kaybeden Ruth, Domergue, Warren ve Mannix, bir dağ geçidindeki konaklama yeri olan Minnie´s Haberdashery´ye sığınır. Minnie´s´e vardıklarında onları mekânın sahibi değil, dört yabancı karşılar. Fırtına, dağdaki konaklama yerini etkisi altına alırken, sekiz gezginimiz, Red Rock´a hiç varamayabileceklerini öğrenir.

Betigül Küçük
1994 yılının 30 Nisan’ında Bergama’da doğdu. 2013 yılında TEVİTÖL mezuniyetinin ardından Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde okumaya başladı. Dünyanın dört bir yanında neler olup bittiğini öğrenmekten aldığı keyfi, öğrendiklerini çevresiyle paylaşarak anlamlandırıyor. Şu sıralar sosyoloji makaleleri okumak ve film izlemek ile uğraşıyor.

Yorum yaz