Haberler

Avusturya’dan “En İyi Yönetmen” Ödülü Azad’a!

Avusturya’nın “Festival of the Nations” adlı kısa film festivalinde En İyi Yönetmen Ödülü’ne bu sene Azad isimli filmi ile Yakup Tekintangaç layık görüldü.

Azad

Bu yıl 44.sü gerçekleştirilen Festival of the Nations’ta farklı ülkelerden seçilen 100 kısa film gösterildi. Azad kısa filmi ile Yakup Tekintagaç ise En İyi Yönetmen ödülünü kazandı. Azad, 15. !f İstanbul Uluslararası Bağımsız Film Festivali kapsamında iki gün içerisinde 83 bin kişi tarafından izlenerek büyük ilgi toplamış, izleyicilerin oylarıyla da En İyi Kısa Film Ödülü’nü kazanmıştı.

Festivalde Türkiye’den seçilmiş tek kısa film olan Azad, bir Kürt çocuğunun sokağa çıkma yasağı sırasındaki hayatını anlatıyor.

Kısa film, geçtiğimiz Mayıs ayı içerisinde 4. Altın Çınar Film Festivali, Yunus Nadi Kısa Film Yarışması, Tarlabaşı Kısa Film Yarışması ve 5. Atıf Yılmaz Kısa Film Yarışmasından toplamda beş ödül kazanmıştı.

Melike Kavcıoğlu

Melike Kavcıoğlu

Küçüklüğünde bir pazar babasının onu Harry Potter ve Felsefe Taşı filmini izletmeye götürmesiyle başladı hayatı. İlk 30 dakikasını kaçırdığı bu film onun kişiliğini ve hayallerinin büyük bir parçasını oluşturdu. Geceleri gizlice yatağından kalkıp ailesinin izlediği filmleri salon kapısının arkasına saklanarak izledi. Şimdi ise Koç Üniversitesi'nde felsefe okuyup istediği zaman özgürce film izlemenin keyfini yaşıyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Down by Love'dan Fragman Geldi!

Sonraki yazı

Paul Thomas Anderson ile Daniel Day Lewis Tekrar Bir Araya Geliyor!