Haberler

The Babadook’un Yönetmeni Jennifer Kent’ten Yeni Film: The Nightingale

Ülkemizde Karabasan adıyla gösterime giren 2014 yapımı The Babadook‘un yönetmeni Jennifer Kent, yeni filmi The Nightingale (Bülbül) için Tazmanya’da kamera arkasına geçiyor.

Başrollerinde Ambition ve Jimmy’s Hall filmlerinden tanıdığımız Aisling Franciosi ile Açlık Oyunları serisinin ilk iki filmiyle ünlenen ve Game of Thrones‘un Khaleesi‘si Emilia Clarke‘a çok satan kitap uyarlaması Before You Me (Senden Önce Ben)‘de eşlik eden Sam Claflin‘in yer aldığı The Nightingale için bu ay sete giren Jennifer Kent‘in ilk uzun metraj filmi The Babadook, 2015 yılında Avustralya’nın Oscar’larından (The Australian Academy of Cinema and Television Arts Awards – ACCTA Awards) En İyi Yönetmen ve En İyi Senaryo ödülleri ile dönmüştü.

Jennifer Kent’in yeni filminin özeti ise şöyle:

Claire, Tazmanya’da 1825 yılında, kocasının ve bebeğinin İngiliz bir asker ve arkadaşları tarafından vahşice öldürüldüğüne tanık olan 21 yaşında, İrlandalı, güzel bir kadındır. Bu katliam karşısında aradığı adalete ulaşamayan Claire, Aborijin (Avurstralya yerlisi) bir izci adamı da yanına alarak katillerden intikam almak için iz sürmeye başlar ve pazarlık yaptığından daha fazlasını alır.


Aisling Franciosi

Başroldeki isimlere ayrıca eşlik eden isimler ise; Damon Herriman (Quarry), Ewen Leslie (Top of the Lake), Harry Greenwood ve Aborijin yerli dansı olarak bilinen Djuki-Mala dansçısı Baykali Ganambar ile Doğu Arnhem Bölgesi mankenlerinden Magnolia Maymuru.


Sam Claflin (solda) & Emilia Clarke (sağda) – Me Before You (2016)

Yapımcılığını Kristina Ceyton ve Bruna Papandea‘nın üstlendiği filmin idari yapımcı koltuğunda ise FilmNation firmasından Ben Browning ve Alison Cohen oturacak. Hikayenin denetmenliği ise Jeanne Snow’a emanet edilmiş durumda.

Biz aksini duyana kadar; yeni filmdeki baş karakter kim olacak olursa olsun, Kent’in Avustralya Oscarlarından iki ödül kapan ve New York Film Critics Circle’dan ise En İyi İlk Film ödülü alan The Babadook (Karabasan)‘daki korkutucu karakter Karabasan’ın kendisini ve sadece “Nightingale… Nightingale! (Bülbül… Bülbül!)” deyişini takip edeceğini varsayabiliriz.

Ahmet Ceylan

Ahmet Ceylan

Haziran 1986’da dünyaya geldi. Kitaplar okudu. Filmler izledi. Kameramanlık yaptı. Video kurgu konusunu biraz kurcaladı. Gazetecilik yaptı. Kâh muhabirlik kâh röportaj yaptı. Biraz fotoğraf çekmişliği de var. Yıllarca haber editörlüğü yaptı. Sinema-TV hayaliydi, olmayınca Radyo-TV Yayımcılığı bitirdi. Yetmedi, Türk Dili ve Edebiyatı mezunu oldu. Eğitim mi medya mı dediğinizde odadan kaçıyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Coğrafyalararası Anarşist Kısa Film Festivali Başlıyor!

Sonraki yazı

KADEM Sinema Akademileri Başlıyor!