Haberler

Baskın Filmi Artık DVD’de!

Yönetmen Can Evrenol’un aynı isimli kısa filminden yola çıkıp çektiği ilk uzun metrajlı filmi olan Baskın 5 Ağustos Cuma günü DVD olarak satışa çıkıyor.

Baskın

Yönetmen Can Evrenol‘un ilk uzun metrajlı filmi olan Baskın, 5 polisin gece devriyesinde iken gelen bir yardım çağrısı ile gittikleri eski bir karakolda kapana kısılmalarını ve iletişimsiz kalmalarını konu alıyor.

Gün ışığından hiç yararlanılmadan yapılan çekimleri ile etkileyiciliğini kat kat arttıran filmin görüntü yönetmenliğini Alp Korfalı, sanat yönetmenliğini ise Sıla Karakaya yapmıştı. Şafak Ayazı ve Zombistan isimli çizgi romanlardan tanıdığımız sanatçı Cem Özüduru‘nun da projeye yardım eden önemli isimlerden biri olduğunu belirtmekte fayda var.

Ayriyeten, 2016 yılının başında GoodLeg Toys isimli firma, Baskın filminin karakterlerinin model oyuncaklarını da üretmişti.

Türkiye’de ve dünyada çok ses getiren bir korku filmi olan Baskın‘ın DVD versiyonu 5 Ağustos Cuma günü seçkin kitap, müzik ve sinema mağazalarında satışa çıkacak. DVD’nin içeriğinde ise kısa film versiyonu, kamera arkası röportajları, fragman gibi ekstra görüntülerin yanı sıra hediye kitapçık da mevcut olacak.

DVD haricinde, eskiz, konsept çizimler gibi içerikleri olan ve filmin yapımını anlatan fotoğraf kitabı The Art of Baskın da Türkçe ve İngilizce olarak internet üzerinden satışa sunuldu.

the art of baskın

 

Melike Kavcıoğlu

Melike Kavcıoğlu

Küçüklüğünde bir pazar babasının onu Harry Potter ve Felsefe Taşı filmini izletmeye götürmesiyle başladı hayatı. İlk 30 dakikasını kaçırdığı bu film onun kişiliğini ve hayallerinin büyük bir parçasını oluşturdu. Geceleri gizlice yatağından kalkıp ailesinin izlediği filmleri salon kapısının arkasına saklanarak izledi. Şimdi ise Koç Üniversitesi'nde felsefe okuyup istediği zaman özgürce film izlemenin keyfini yaşıyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

5 Ağustos'ta Vizyonda

Sonraki yazı

Dunkirk Filminden İlk Fragman Geldi!