Haberler

Can Evrenol’un Yeni Filminin Detayları Belli Oldu!

Baskın filmi ile dikkatleri çeken genç yönetmen Can Evrenol sıradaki filmi “Housewife”ın ayrıntılarını paylaştı.

96f92e8306daf3bd9aee48e358a534f5087

Toronto Film Festivali’nde dünya prömiyerini yapan, Amerika’da vizyona giren ilk Türk yapımı korku filmi olma özelliğini de taşıyan Evrenol’un ilk uzun metraj korku filmi Baskın: Karabasan 1 Ocak 2016’da gösterime girmişti. Yeni film projesinin çalışmalarına başlayan Evrenol, Screen Daily sitesine Housewife‘ın tema olarak Baskın ‘a yakın fakat senaryo olarak tamamen farklı bir film olacağını, filmi hazırlarken Daria Argento ile Lucio Fulci’den esinlendiğini, ayrıca klostrofobi, seksüellik, aile, karabasan temalarını işleyeceğini ve filmin İngilizce olarak çekileceğini söyledi.

Housewife’ın merkezinde  Holly isimli bir ev hanımı yer alacak. Holly, 7 yaşındayken annesi öldürülmüş, 20 yıl sonraysa gerçeklikle bağı kopmaya başlayan bir kadındır. Filmin diğer ana karakteri ise Holly’e yardımcı olmaya çalışan psikolog Bruce O’Hara olacak. O’Hara karakterini en son Liza, the Fox Fairy dizisinde pop şarkıcısı Azrail Tomy rolünde izlediğimiz David Sakurai canlandıracak. Holly’i kimin oynayacağı henüz belli değil.

Evrenol’un ayrıca Perihan adlı bir film çekeceği de açıklandı. Filmin Türkçe çekileceği, merkezinde ise melankolik bir çocuğun yer alacağı konuşuluyor.

Filmin Logosu:

Housewife

Manolya Akdemir

Manolya Akdemir

Almanya'da doğdu, Aydın'da büyüdü, Antalya'da okudu. Şimdi ise İstanbul'da okumaya devam etmekte. Bu kısa ve karışık hayatı içinde en çok zevk aldığı şey önce sinema alanında sonra da diğer kültür-sanat dallarında kendini geliştirmek oldu. Öğrenmenin kutsallığına ve sonsuzluğuna inanıyor. Şimdilerde ise şu ana kadarki birikimini diğer fillerle paylaşmayı amaçlıyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Yılmaz Güney 79 Yaşında!

Sonraki yazı

"Yeşim Ustaoğlu Sineması" İtalya'da