Haberler

Cillian Murphy, Nolan’ın Dunkirk Filminin Kadrosunda!

Christopher Nolan’ın merakla beklenen, 2. Dünya Savaşı’nın kaderini belirleyen olaylardan Dunkerque Tahliyesi’ni anlatacağı yeni filmi Dunkirk’ten yeni haberler gelmeye devam ediyor.

inception_52.Dünya Savaşı’nda Fransa’nın Dunkirk limanının boşaltılmasını konu alacak olan filmin şu ana kadarki kadrosunda Tom Hardy, Mark Rylance, Kenneth Branagh, Fionn Whitehead, Harry Styles, Jack Lowden ve Aneurin Barnard bulunurken son olarak kadroya İrlandalı aktör Cillian Murphy’nin de dahil olduğu öğrenildi. Batman Begins, The Dark Knight, Inception ve The Dark Knight Rises’ın filmleriyle bildiğimiz İrlandalı aktörün bu filmle birlikte Nolan ile beşinci kez çalışmış olacak.

Nolan’la Interstellar’da beraber çalışan Hoyte van Hoytema’nın görüntü yönetmenliğinde olacağı Dunkirk’in 21 Temmuz 2017’de vizyona girmesi bekleniyor.

Dunkirk tahliyesi (diğer adıyla Dinamo Operasyonu) sonucunda 225 bin İngiliz ve Kanadalı, 120 bin Fransız askeri olmak üzere 345 bin asker, ölüm çemberinden kurtarılmıştı. Fransa’nın Dunkirk şehri II. Dünya Savaşı’nda oldukça önemli bir tahliyeye sahne olmuş ve bu durum tarih kitaplarına Dunkirk mucizesi olarak geçmişti.

 

Erdem Cerrah
1992 Ağustos’unda Eskişehir’de doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu. Akşam yatmak, sabah da kalkmak bilmeyen bir insan. Çocukluğundan beri tam bir basketbolsever. Filmler ise vazgeçilmezi. Fotoğrafçılıkla ilgilenmeye başladığı şu sıralarda izlenmesi gereken filmler, okunması gereken kitaplar ve dinlenmesi gereken müzikler arasında sıkışıp kalmışlık hissini tatmakta.

Yorum yaz