DramaSinema Odaları

Comme Une Image (2004)

Fil'm Hafızası Puanı: 0,00 1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan6 Puan7 Puan8 Puan9 Puan10 Puan
Loading...

commeGünün birinde bir restoranda, gece kulübünde, kafede veya partide en sevdiğimiz yazarı görebiliriz. Sonra aniden bir sosyal grup aracılığıyla onunla tanışabiliriz. Ama tanıştığımız insan, pek de kafamızdaki imajla örtüşmeyebilir. Hayran olduğumuz ünlülerin aslında ummadığımız kişiler olabileceğini vurgulayan Comme Une Image (2004) baba kız ilişkileri, beden imajı, menfaat dünyası, sosyal ve bireysel roller üzerinde duruyor.

Étienne Cassard (Jean-Pierre Bacri ) tanınan ve başarılı bir yazar ve benmerkezci bir babadır. Kızı Lolita (Marilou Berry) ile ilişkilerinde her zaman ihmalkâr davranır ve ona yeterince ilgi göstermez. Dış görünüşü tipik “genç ve güzel bir kadın” gibi olmayan Lolita ise hem babasının takdirini kazanmak, hem de toplumda daha görünür olmak için kariyerinde sahne sanatları ile ilgili birçok alan değiştirmektedir. Bu sefer sırada koro şarkıcısı olmak vardır.

Entelektüellerin ve ünlülerin gerçek yaşamının içerisine edebiyat ve sanat dünyasının bilinmeyen yüzüne bir göz atmamızı isteyen film, hayranlık duyduğumuz ünlüleri yakından tanıdığımızda neler olabileceğini gözler önüne seriyor.

Fransız yönetmen Agnès Jaou ana karakterlerden birini oynamakla birlikte, başrol oyuncusu Jean-Pierre Bacri ile filmin senaryosunu da yazmıştır. Film 2004 yılında Cannes Film Festivali’nden en iyi senaryo ödülüne layık görülmüştür.

 

Filmin Künyesi

Yönetmen: agnès jaoui
Oyuncular: jean-pierre bacri, marilou berry, agnès jaoui
Elif Bulut

Elif Bulut

17 Ocak 1991 tarihinde Bursa’da doğdu. 2013 yılında Boğaziçi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünden mezun oldu. Çocukluğundan itibaren sinema filmleriyle ilgili olduğu için yazılar yazmaya başladı ve devam ediyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

''Çekmeceler'' Filminden İlk Fragman!

Sonraki yazı

Deniz Seviyesi (2014, Yön: Esra Saydam, Nisan Dağ)