Fil'm Hafızası
Haberler

David Lowery Green Knight’ın Yönetmenliğini Üstlenecek

David Lowery Green Knight'ın Yönetmenliğini Üstlenecek

David Lowery fantastik bir ortaçağ masalı olan Sir Gawain ve Green Knight’ın hikâyesini beyaz perdeye uyarlayacak.

Pete’s Dragon, A Ghost Story ve aralık ayında vizyona girecek olan Old Man And the Gun‘daki yönetmenliği ile tanınan David Lowery bu kez de bir İngiliz Orta Çağ masalına imzasını atacak. David Lowery, başrollerini Casey Affleck ve Rooney Mara‘nın paylaştığı A Ghost Story‘de birlikte çalıştığı A24 ile bu filmde de bir araya geliyor. Green Knight‘ın yapımcılığını ise Toby Halbrooks ve James Johnston üstlenecek. 

İngiliz edebiyatındaki en önemli hikâyelerden biri olan Green Knight, Kral Arthur’un sadık Yuvarlak Masa Şövalyeleri’nden biri olan Sir Gawain hikâyesini konu alıyor. Green Knight, Stephen Weeks tarafından daha önce 1973 yılında Gawain and the Green Knight ismi ile, 1984 yılında ise Sword of the Valiant olarak beyaz perdeye uyarlandı.

 

 

 

 

 

 

Elif Ege Taneri
21 Ekim 1994’te Kadıköy’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Tiyatro Eleştimenliği ve Dramaturji bölümü ile çiftanadal yapmış olduğu Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümüden mezun oldu. Edebiyatla, oyunculukla, sinemayla ve dramaturjiyle ilgili. Öğrenmeyi ve yeni şeyler keşfetmeyi seviyor.

Yorum yaz