Haberler

Deniz Gamze Ergüven’ in Cannes’da Ayakta Alkışlanan Filmi “Mustang” Gösterime Giriyor!

İlk olarak Cannes Film Festivali’nin “Yönetmenlerin On Beş Günü” seçkisinde gösterilen ve eleştirmenlerden olumlu tepkiler alan “Mustang” 23 Ekim’de vizyona girmeye hazırlanıyor.

mustangbuyuk

Cannes Film Festivali’ ndeki gösteriminde dakikalarca ayakta alkışlanan ve vizyona girmesi merakla beklenen Mustang, “Bir Damla Su” adlı kısa filmi uluslararası festivallerde büyük yankı uyandıran yönetmen Deniz Gamze Ergüven’ in ilk uzun metrajlı filmi. İnebolu’da geçen bir hikayeyi ele alan film yılın en iddialı yapımlarından biri. Türk-Fransız-Alman ortak yapımı olan Mustang, başta 2015 Cannes Label Europa Cinemas Ödülü olmak üzere, 2015 Odessa Büyük Ödül – En İyi Yönetmen; 2015 Saraybosna Film Festivali – En İyi Film, En İyi Kadın Oyuncu ve Seyirci Ödülü; 2015 Uluslararası Sakhalin Film Festivali – Grand Prix, Jüri Özel Ödülü  gibi pek çok ödüle  layık görüldü. Aldığı ödüller kadar genç ve yetenekli oyuncu kadrosuyla da dikkat çeken filmin başrollerinde yönetmen Reha Erdem’in de gözde oyuncularından olan Elit İşcan’ ın yanı sıra Güneş Şensoy, Doğa Doğuşlu, Tuğba Sunguroğlu ve İlayda Akdoğan var.23 Ekim’de vizyona girecek olan Mustang’ in konusu kısaca şöyle:

Lale ve kardeşleri oynadıkları bir oyunun çevreleri tarafından beklenmedik bir skandala dönüştürülmesi sonucu adeta ev hapsine mahkum olurlar. Bu durum öyle bir noktaya sürüklenir ki evde evlilik planları dahi yapılmaya başlanır. Ancak beş kız kardeş üzerlerinde kurulan bu baskıları yenip özgürlüklerine kavuşmak için yeni yollar arayacaktır.

 

Gamze Gencer

Gamze Gencer

O bir LGBT sineması ve kadın filmleri oburu. 1991 İstanbul doğumlu. Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü’nden 2015 yılında mezun oldu. Reklamcılık, sinema, toplumsal cinsiyet, edebiyat, sanat tarihi ve müzik başlıca ilgi alanları. Boş zamanlarını film izleyerek, müzik dinleyerek; kitaplar, toplumsal cinsiyet konulu makaleler ve film çözümlemeleri okuyarak geçiriyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Boks Temalı En İyi 10 Film

Sonraki yazı

Western Yapım Jane Got A Gun’dan İlk Poster Geldi!