Haberler

Emma Watson, The Circle’da Tom Hanks ile Birlikte Oynayacak

2015 Time 100 Gala

Emma Watson’ın, Dave Eggers’ın aynı adlı romanı The Circle’da, Tom Hanks ile birlikte başrolde yer alacağı açıklandı. James Ponsoldt (The Spectacular Now) filmin senaryosunu yazacak ve filmi yönetecek. Tom Hanks ayrıca filmin yapımcılığını da üstlenecek.

71Kl1wQ0KkL

Filmde Watson, karizmatik bir iş adamı (Hanks) tarafından yönetilen The Circle (Çember) adındaki devasa Internet şirketinde işe yeni başlayan yeni mezun genç bir kadını canlandıracak. Şirketin ana fikri ise, kullanıcılarının e-mail, sosyal medya, online alışveriş ve bankacılık hesaplarını evrensel işletim sistemlerinde tek bir kimlik haline getirmek ve bu şekilde yeni bir şeffaf medeniyet oluşturmaktır. Fakat tabi ki, işler bu kadar da basit değildir. Ve hikaye, tüm kişisel verilerin arşivlendiği ve geniş kapsamlı gözetlenmenin mahremiyetin sonunu getirdiği dijital çağın risklerini gözler önüne seren bir gerilim haline gelir. Watson’ın karakteri “çember”in tam da ortasında olmasına rağmen, şirket onun iyiliğini düşünmüyor olabilir…

The Circle’ın konu edindiği şirket Google ve Facebook’a çok benziyor gibi görünse de, romanın yazarı Eggers, hikayenin yakın gelecekte ve “bugün tüm teknoloji şirketlerini kendi bünyesinde toplayan” bir şirkette geçtiğini söylüyor ve kitap için araştırma yaptığı sırada bu şirketin kampüsünü ziyaret etmediğini veya şirketin hiçbir çalışanıyla görüşmediği açıklamasında bulunuyor.

Filmin yönetmeni James Ponsoldt, “Emma Watson’ın favori oyuncularından birisi olduğunu ve inanılmaz yeteneği, duyarlılığı ve derin zekasıyla filme büyük bir enerji getireceğini” dile getirdi.

Filmin çekimleri Eylül ayında Kaliforniya’da başlayacak.

İrem Güller

İrem Güller

1990 yılında, şu an ne kadar sıcak olduğunu pek hatırlayamadığı bir yaz gününde dünyaya geldi. Ege Üniversitesi’nde İngiliz Dili ve Edebiyatı üzerine eğitim aldı. Edebiyatı, tiyatroyu ve sinemayı, esasen özünde “kurgu” barındıran her şeyi çok seviyor. Hikayeler anlatmaktan, hikayeler dinlemekten, gerçek olanı hikayeleştirmekten hoşlanıyor. Metinler üzerine düşünmek ve kendi metinlerini yaratmak en büyük tutkusu.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Secret in Their Eyes; Oskarlı Bir Filmin Yeniden Yapımı

Sonraki yazı

Kutay Ucun ile Film Okumaları - Edward Scissorhands