Haberler

!f İstanbul’un Sürprizleri Bitmiyor!

!f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali programından yeni haberler gelmeye devam ediyor.

masumiyet kapak

Radiohead ve Muse için çektiği efsane videoları ve Joy Division ve Patience (After Sebald) gibi kült belgeselleriyle tanıdığımız Grant Gee’nin Orhan Pamuk’un Masumiyet Müzesi adlı eserinden esinlenerek çektiği Masumiyet Müzesi adlı film, ilk kez !f İstanbul’da gösterilecek.

Prömiyeri Venedik’te yapılan filmde Gee, Pamuk’un ‘Masumiyet Müzesi’‘Kara Kitap’ ve ‘İstanbul’  kitaplarından yola çıkarak kurduğu şiirsel ve büyülü bir İstanbul’u anlatıyor.

Orhan Pamuk’un “Ciddi, yoğun ve entelektüel bir film” sözleriyle övdüğü Innocence of Memories (Masumiyet Müzesi) filminin gösterimi, Türkiye’de ilk kez 15. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’nde yapılacak.

15. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali 18-28 Şubat 2016 tarihlerinde İstanbul’da, 3-6 Mart 2016 tarihlerinde ise Ankara ve İzmir’de gerçekleşecek.

Filmin fragmanına ise aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Erdem Cerrah

Erdem Cerrah

1992 Ağustos’unda Eskişehir’de doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu. Akşam yatmak, sabah da kalkmak bilmeyen bir insan. Çocukluğundan beri tam bir basketbolsever. Filmler ise vazgeçilmezi. Fotoğrafçılıkla ilgilenmeye başladığı şu sıralarda izlenmesi gereken filmler, okunması gereken kitaplar ve dinlenmesi gereken müzikler arasında sıkışıp kalmışlık hissini tatmakta.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Arven (2003)

Sonraki yazı

66. Berlin Film Festivali Yarışma Filmleri Açıklandı!