Haberler

Filmekimi’ne Geri Sayım Başladı

Ekim aylarının bir sinema klasiği olan Filmekimi bu sene 7-16 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek. Festivalin merakla beklenen programı da yavaş yavaş belli olmaya başladı.

Its-Only-the-End-of-the-World

7-16 Ekim tarihlerinde İstanbul’da başlayıp ardından yurdun bir çok kentini ziyaret edecek olan Filmekiminde bu yıl 2016 Cannes Film Festivali‘nde Altın Palmiye kazanan Xavier Dolan‘ın It is Only the End of the World filmi var. Filmin başrollerinde Marion Cotillard, Gaspard Ulliel, Vincent Cassel oynuyor.

WD-7-20-15-124.CR2

WD-7-20-15-124.CR2

Todd Solondz‘un yönettiği ve başrollerinde Greta Gerwig, Danny DeVito, Julie Delpy‘nin yer aldığı Wiener Dog filmi de merakla beklenenler arasında.

Öngösterimini Cannes‘da yapan ve Bruno Dupont’un yönettiği bir absürd polisiye olan Slack Bay ve yine Cannes’da Altın Palmiye’ye aday gösterilen ve FIPRESCI ödülü kazanan, Maren Ade‘nin yönetttiği komedi ve drama türündeki Toni Erdmann Filmekimi’nin programında yer alıyor.

Cannes‘ın en çok beğenilen ve dakikalarca ayakta alkışlanan canlandırmalarından olan My Life As a Cigarette ile Andrea Arnold‘un günümüz Amerika’sını anlattığı American Honey filmi izleyicilerle buluşacak.

Festivalle programıyla ilgili diğer bilgilerin önümüzdeki haftalarda açıklanması bekleniyor.

Melike Kavcıoğlu

Melike Kavcıoğlu

Küçüklüğünde bir pazar babasının onu Harry Potter ve Felsefe Taşı filmini izletmeye götürmesiyle başladı hayatı. İlk 30 dakikasını kaçırdığı bu film onun kişiliğini ve hayallerinin büyük bir parçasını oluşturdu. Geceleri gizlice yatağından kalkıp ailesinin izlediği filmleri salon kapısının arkasına saklanarak izledi. Şimdi ise Koç Üniversitesi'nde felsefe okuyup istediği zaman özgürce film izlemenin keyfini yaşıyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

The House Of Tomorrow'un Kadrosu Açıklandı

Sonraki yazı

Erler Film 60 Yıllık Arşivini İnternete Açıyor