DramaSinema Odaları

God’s Own Country (2017)

Johnny Saxby; Yorkshire, İngiltere’de babası Martin ve büyükannesi Deirdre ile yaşayan bir çiftçidir. Babasının sağlık durumundan ve büyükannesinin yaşlılığından dolayı işlerin büyük bir bölümü ona kalmaktadır. Hayatından oldukça sıkılmış olan Johnny, yalnızlığını boş zamanlarında içki içerek, çevredeki erkeklerle rastgele seks yaparak dindirmeye çalışır.

Johnny’nin hayatı, çiftlikteki işlere yardım etmesi için işe aldıkları Romanyalı göçmen işçi Gheorghe’nin gelişiyle değişmeye başlar. Gheorghe sayesinde aşkı, bir şeyler hissedebilmeyi ve her şeyden de öte sevgiyi öğrenmeye başlayan Johnny kendisine yabancı olan bu kavramlara alışıp onları benliğine kabul edebilecek midir?

Francis Lee’nin ilk uzun metraj yönetmenlik deneyimi olan God’s Own Country’de Josh O’Connor (Johnny Saxby) ve Alec Seccareanu (Gheorghe Ionescu) oldukça başarılı oyunculuk performansı sergiliyorlar. Oyuncuların arasındaki uyum sayesinde inandırıcılığı artan film; Sundance Film Festivali, Berlin Uluslararası Film Festivali, Edinburgh Uluslararası Film Festivali ve Chicago Uluslararası Film Festivali gibi önemli festivallerden aldığı ödüllerle oldukça konuşuldu.

Filmin Künyesi

Yönetmen: Francis Lee
Oyuncular: Josh O'Connor, Alec Secareanu, Gemma Jones
Deniz Canol
1989 yılının Nisan ayında doğdu. Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi’nde iktisat üzerine tamamladı. Sonrasında kurumsal iş hayatına dahil olduysa da bunun kendisine göre olmadığını çok geç olmadan anladı. Onun için sinema ve edebiyatın hep ayrı bir yeri olmuştur. Kendine ait bir dili olan her türlü esere gözü kulağı açıktır.

Yorum yaz