Haberler

Güney Kore’nin Busan Uluslararası Film Festivali Başlıyor!

Bu yıl 21.’si gerçekleşecek Asya kıtasının en gözde festivallerinden biri olan Busan Uluslararası Film Festivali 6 Ekim’de Güney Kore’nin Busan şehrinde başlıyor.

busan-pusan-international-film-festival

Toplamda 69 farklı ülkeden 229 filmlik bir seçkinin içinden 122 filmin dünya ve uluslararası prömiyerlerini yapacağı Busan Uluslararası Film Festivali Asya kıtasının sanat alanındaki en büyük etkinliklerinden biri.

Festivalin açılışında Koreli yönetmen  Zhang Lu‘nun dünya prömiyerini gerçekleştirecek olan A Quiet Dream filminin gösterimi yapılacak iken kapanış filmi ise Iraklı yönetmen Hussein Hassan‘ın yönettiği A Dark Wind olacak.

Birçok ülkeden uluslararası konuğun da bulunduğu festival 6-15 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek.

Festivalle ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

 

Melike Kavcıoğlu

Melike Kavcıoğlu

Küçüklüğünde bir pazar babasının onu Harry Potter ve Felsefe Taşı filmini izletmeye götürmesiyle başladı hayatı. İlk 30 dakikasını kaçırdığı bu film onun kişiliğini ve hayallerinin büyük bir parçasını oluşturdu. Geceleri gizlice yatağından kalkıp ailesinin izlediği filmleri salon kapısının arkasına saklanarak izledi. Şimdi ise Koç Üniversitesi'nde felsefe okuyup istediği zaman özgürce film izlemenin keyfini yaşıyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

BFI Londra Film Festivali 5-16 Ekim'de

Sonraki yazı

Fil’m Hafızası Yazarlarının ‘Rüzgârda Salınan Nilüfer’ İzlenimleri