Bi'DünyaHaberler

İstanbul Tanpınar Edebiyat Festivali, “Şehir ve Sesler” Temasıyla Geliyor!

Türkiye’nin uluslararası ilk edebiyat festivali olan İTEF-İstanbul Tanpınar Edebiyat Festivali, Şehir ve Sesler temasıyla 8-15 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek.

sehir-ve-ses
Festivalin açılış töreni Everest Yayınları’nın desteğiyle Dimitrie Cantemir Romen Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek. Festivalin ana mekanları ise Beyoğlu Belediyesi ve KargArt başta olmak üzere Ahmet Hamdi Tanpınar Müze Kütüphanesi,Erbulak Evi, İtalyan Kültür Merkezi, Kuzguncuk Nail Kitabevi ve Nevmekan olacak.

Bu yılki festival programında yazar okumaları ve söyleşilerin yanı sıra edebiyat panelleri, dijital edebiyat, şiir, öykü ve FABİSAD (Fantazya ve Bilimkurgu Sanatçıları Derneği) etkinlikleri gerçekleştirilecek. Ayrıca festival temasına uygun olarak çeşitli müzik dinletileri ve edebiyat performansları sergilenecek.

Yerli ve yabancı yazarları buluşturan festivalde bu yıl da “Yabancı Yazarlar Okullarda” ve Profesyonel Buluşmalar-Fellowship Programı düzenlenecek.

İTEF hazırladığı programıyla edebiyatseverleri bu yıl da dünyanın dört bir yanından gelen yazarlarla, yeni metinlerle ve farklı kültürlerle tanıştırmaya devam ediyor.

Festivalle ilgili ayrıntılara buradan ulaşabilirsiniz.

Erdem Cerrah

Erdem Cerrah

1992 Ağustos’unda Eskişehir’de doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu. Akşam yatmak, sabah da kalkmak bilmeyen bir insan. Çocukluğundan beri tam bir basketbolsever. Filmler ise vazgeçilmezi. Fotoğrafçılıkla ilgilenmeye başladığı şu sıralarda izlenmesi gereken filmler, okunması gereken kitaplar ve dinlenmesi gereken müzikler arasında sıkışıp kalmışlık hissini tatmakta.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Christoph Waltz’lı Tulip Fever’dan Fragman Yayımlandı!

Sonraki yazı

Soundtrack / Mamma Mia (2008)