Haberler

İtalyan Sinemasıyla Buluşma Seçkisi Perdelerini Aralıyor!

İstanbul İtalyan Kültür Merkezi ve Istituto Luce Cinecittà tarafından düzenlenen İtalyan Sinemasıyla Buluşma etkinliği bu yıl 27 Kasım–2 Aralık tarihleri arasında Beyoğlu Sineması’nda gerçekleşecek.

viva-la-sposa-poster-e-nuove-immagini-dal-film-di-ascanio-celestini-v3-238729-1280x720

İtalyan Sinemasıyla Buluşma etkinliği bu yıl, Courmayeur Noir Festivali’nin kurucusu ve direktörü Giorgio Gosetti tarafından hazırlanan en yeni ve kült filmler seçkisiyle geliyor. İtalya ve dünyanın çeşitli festivallerinden ödüllerle dönen filmlerden oluşan gösterimler Beyoğlu Sineması’nda izleyiciyle buluşacak.

Özenle hazırlanan bu geniş yelpazeli seçkide Ascanio Celesti imzalı “Viva la Sposa”, Carlo Lavagna imzalı “Arianna”, Giuseppe Gaudino imzalı “Anna “ (Aşkınız Uğruna) ve Lamberto Sanfelice imzalı “Klor”, Christina Comencini imzalı “Latin Sevgili”, Edoardo Leo’nun yönettiği “Efsanevi Giulia” ve “Diğer Mucizeler”, Claudio Caligari imzalı “Huysuzluğu Bırak” gibi taze yapımlar da var.

Gamze Gencer

Gamze Gencer

O bir LGBT sineması ve kadın filmleri oburu. 1991 İstanbul doğumlu. Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü’nden 2015 yılında mezun oldu. Reklamcılık, sinema, toplumsal cinsiyet, edebiyat, sanat tarihi ve müzik başlıca ilgi alanları. Boş zamanlarını film izleyerek, müzik dinleyerek; kitaplar, toplumsal cinsiyet konulu makaleler ve film çözümlemeleri okuyarak geçiriyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Leyla Erbil'in “Üç Başlı Ejderha”sı 14 ve 15 Kasım'da Borusan Contemporary'de okunacak!

Sonraki yazı

“Sinema; 120 Yıllık Öykü” Sergisi Sanatseverlerle Buluşuyor!