Bi'DünyaHaberler

J.K. Rowling’den Hogwarts Temalı 3 Yeni Kitap Geliyor!

J.K Rowling, Harry Potter’ın maceralarından bağımsız olmak üzere, Hogwarts temalı üç yeni kitap ile geleceğini duyurdu. jk-rowling-just-published-a-new-harry-potter-short-story

Harry Potter’ın yeni maceralarını okuyamayacak olsak da Harry Potter evrenine bir kez daha erişme fırsatı bulacak, yepyeni kahramanlar ile tanışma fırsatına erişeceğimiz ve şimdilik e-book olarak yayımlanması düşünülen kitapların belirlenen başlıkları ise şu şekilde:

1- Hogwarts’tan Kısa Hikayeler: Güç, Politika ve Sinir Bozucu Kötü Ruhlar

2-Hogwarts’tan Kısa Hikayeler: Kahramanlık, Cefa ve Tehlikeli Hobiler

3- Hogwarts: Tamamlanmamış ve Güvenilmez bir Kılavuz

İsimler de içeriklere dair ipucu verir nitelikte; ilk kitap büyünün karanlık yüzünü ifşa eden türden olacak. Pottermore’da belirtilene göre “Büyücü dünyasının karanlık tarafına göz atacak, Profesör Umbridge’in acımasız köklerine inecek, Sihir Bakanlığı’nda dönen kirli işlerden ve Azkaban Hapishanesi’nin geçmişine değinecek. Bu hikayeler arasında Horase Slughorn ve Tom Riddle’ın ilişkisini hakkında daha fazla bilgi sahibi olabileceğimizden de bahsediliyor.

İkinci kitap da ayrı heyecan verici zira bu hikayenin Profesör McGonagall ve Remus Lupin etrafında dönmesi amaçlanmış. Ayrıca, İkinci Büyücü Savaşları’nda yer alan McGonagall’ın görevi ve başından geçenler detaylandırılacak. Üçüncü ve son kitap da Hogwarts’ın kalesine ait gizemler, sırlar ve bilgiler barındıracak.

Kitapların 6 Eylül’de yayımlanması bekleniyor.

 

Erdem Cerrah
1992 Ağustos’unda Eskişehir’de doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu. Akşam yatmak, sabah da kalkmak bilmeyen bir insan. Çocukluğundan beri tam bir basketbolsever. Filmler ise vazgeçilmezi. Fotoğrafçılıkla ilgilenmeye başladığı şu sıralarda izlenmesi gereken filmler, okunması gereken kitaplar ve dinlenmesi gereken müzikler arasında sıkışıp kalmışlık hissini tatmakta.

Yorum yaz