Haberler

Kenneth Branagh, Murder on the Orient Express’i Yeniden Çekecek Olan Yönetmen Olabilir

36b773da-9a3e-4322-8387-e4618f34eb34-2060x1236

Malumunuz Kenneth Branagh İngiliz Tiyatrosu ve Sineması’nın en yetenekli isimlerinden. Daha çok Shakespeare oyunlarında ve film uyarlamalarındaki rolleriyle tanıdığımız Branagh, uzunca bir süredir yönetmenlik de yapmakta. Geçtiğimiz sene gösterime giren Disney’in Cinderella’sıyla dünya çapında 530 milyon dolarlık hasılatla hatrı sayılır bir vizyon başarısı da elde etmişti. Şimdiyse çok heyecan verici bir projeyle karşımızda olabilir.

Agatha Cristie’nin ikonlaşmış kitaplarından biri olan Murder on the Orient Express 1934 yılında yayınlanmış, 1974 yılında ise Belçikalı Dedektif Hercule Poirot’yu Albert Finney’nin canlandırdığı bir filmle beyazperdeye aktarılmıştı. Filmin yeniden çekimi içinse yönetmen olarak düşünülen isim Kenneth Branagh.

Murder_on_the_Orient_Expressİstanbul’dan yola çıkıp rotasına devam eden ünlü Doğu Ekspresi’nde yaşanan bir cinayeti ve ardından yolcuların olağan şüpheliler haline gelmesini anlatan romanın yeniden çekimi için henüz rol alacak isimler netleşmedi. Fakat yıllar sonra ilk kez gerçek bir Belçikalı aktörün filmde yer alabileceği de söylentiler arasında.

Filmin prodüktörlüğünü ise Mark Gordon, Simon Kinberg ve Ridley Scott üstlenecek.

İrem Güller
1990 yılında, şu an ne kadar sıcak olduğunu pek hatırlayamadığı bir yaz gününde dünyaya geldi. Ege Üniversitesi’nde İngiliz Dili ve Edebiyatı üzerine eğitim aldı. Edebiyatı, tiyatroyu ve sinemayı, esasen özünde “kurgu” barındıran her şeyi çok seviyor. Hikayeler anlatmaktan, hikayeler dinlemekten, gerçek olanı hikayeleştirmekten hoşlanıyor. Metinler üzerine düşünmek ve kendi metinlerini yaratmak en büyük tutkusu.

Yorum yaz