Haberler

Kötü Kedi Şerafettin Uğur Yücel’in sesi ile geliyor

Popüler çizgi roman karakteri Kötü Kedi Şerafettin Uğur Yücel’in seslendirmesiyle film oluyor. Filmde Şerafettin’in sevgilisi Misket’i ise Demet Evgar seslendirecek.

kötükedioKasapOnuUykusuz dergisi çizeri Bülent Üstün’ün efsane çizgi roman karakteri “Kötü Kedi Şerafettin” animasyon film oluyor.

kötü kedi şerafettinYönetmenliğini Mehmet Kurtuluş ve Ayşe Ünal’ın yaptığı, senaryosunu Levent Kazak ve Bülent Üstün’ün uyarladığı, yapımcılığını Anima İstanbul’un üstlendiği “Kötü Kedi Şerafettin”, Türkiye’de büyüklere yapılan ilk animasyon filmi olacak.

3D animasyon tekniğiyle beyaz perdeye aktarılan filmin seslendirme kadrosunda Uğur Yücel, Demet Evgar, Okan Yalabık, Ayşen Gruda, Güven Kıraç, Ahmet Mümtaz Taylan, Gökçe Özyol, Cezmi Baskın ve Yekta Kopan yer alıyor.

2011 yılında teaser’ı yayınlanan ve uzun süredir üzerinde çalışılan film, yapımı devam ettiği sırada, Annecy Animasyon Festivali’nin “Work in Progress” bölümüne seçildi.

Kötü Kedi Şerafettin filminin vizyon tarihi şu an için Kasım 2015 olarak planlandığı ancak net tarihin önümüzdeki günlerde duyurulacağı bildirildi.

 

Okan Köroğlu

Okan Köroğlu

Malatyalı bir ailenin son çocuğu olarak Mersin’de doğdu. Uludağ Üniversitesi’nde okudu. Özel bir şirkette Grafik Tasarım Uzmanı olarak çalışıyor, özel eğitim kurumlarında Moda ve Bilgisayarlı Stilistlik ile Sosyal Medya’da Grafik Tasarım dersleri veriyor. 2003 -2007 yılları arasında çalıştığı bazı gazetelerde düzenlediği sinema sayfaları ile daldığı bu okyanusta yüzmeye devam ediyor. Şiirle, Tarihle ve Teknoloji ile besleniyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

'İnsanlık Tarihi' Filmleri Nazım Hikmet Kültür Merkezi'nde

Sonraki yazı

Ermenilerin gözünden bakanlık destekli 1915 filmi