Haberler

Mapplethorpe’a Bakmak

Mapplethorpe'a Bakmak

Disiplinlerin  ötesinde bir sanatçı, cesur bir fotoğrafçı, iyi bir dost, tutkulu bir aşık. Mapplethorpe’un dünyasına onun gözleriyle bakmaya hazır mısınız?

Dünya prömiyerini Tribeca Film Festivali‘nde gerçekleştiren Mapplethorpe sanatçının bilinmeyen dünyasını sinema severlerle buluşturmaya hazırlanıyor. Film, seyircisini yetmişli yılların hızlı, renkli, radikal ve devrimci dünyasına davet ediyor. Beyaz perdeye iddalı bir giriş yapan film, Mapplethorpe’un Patti Smith ile olan özel dünyasına, Chelsea Otele ve ikilinin çevresinde olan müzisyenlerin, oyuncuların ve sanatçıların hayatlarına değişik bir noktadan bakıyor.
 
Filmin, yönetmen koltuğunda En İyi Belgesel dalında iki Altın Palmiyeli Ondi Timoner oturuyor. Matt Smith, Robert Mapplethope’u Marianne Rendón ise Patti Smith’i canlandırıyor. Filmde ikiliye kalabalık ve seçkin bir oyuncu kadrosu eşlik ediyor.  John Benjamin Hickey, Mark Moses, Carolyn McCormick, Brian Stokes Mitchell ve Kerry Butler bu isimlerden bazıları.
 
Mapplethorpe’un dünyasına onun gözleriyle bakmak için biraz daha sabretmek zorundayız. 2019 yılının sonbaharında vizyona girmesi beklenen filmin haklarını Samuel Goldwyn Films‘in satın aldığı biliniyor. Filmin Türkiye’deki hakları ise henüz satın alınmış değil.

Ekin Taneri
1991 Şubat’ında Ankara’da doğdu. Bilkent Üniversitesi İletişim ve Tasarım Bölümü mezunu. Uykusuz gecelerin insanı. Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Sanat ve Tasarım yüksek lisansı ile cebelleşmekte. Hayata kadraj arkasından bakmayı sever. Robert Mapplethorpe ile özel bir bağı var. Çocukluğundan beri filmlere karşı özel bir tutku duyuyor. Şu sıralar part time reklamcı, part time ninja olarak hayatını sürdürüyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir